Śpiewające drewno bazą do zestawów DW 45th Anniversary Drumset

0

Drum Workshop swoją działalność rozpoczął w 1972 roku. Zatem firma w należyty sposób postanowiła uczcić tę datę specjalnym zestawem jubileuszowym. Kilka słów o DW 45th Anniversary Drumset.

Świerk norweski z terenów parku narodowego Paneveggio, od zawsze nazywany był “śpiewającym drzewem”. Teraz to właśnie ten materiał stanie się podstawą konstrukcji jednych z najlepszych perkusji na świecie.

Drum Workshop to pierwsza w historii firma, której udało się uzyskać prawa do wykorzystania znanego na całym świecie drewna wykorzystywanego do produkcji najsłynniejszych skrzypiec. Tzw. “Lasu skrzypiec” położony jest w u podnóża Dolomitów, w parku narodowym Paneveggio w Trydencie. To właśnie z tego lasu, najsłynniejszy lutnik świata, Antonio Stradivari, pozyskiwał materiał do swych legendarnych instrumentów.

Dziś, firma DW może robić to samo tworząc zestawy perkusyjne. Oczywiste jest jednak, że Drum Workshop uzyskało ograniczoną czasowo i ilościowo licencję na wycinkę świerków norweskich z Paneveggio.

DW Collector’s Series 45th Anniversary wytwarzane są w kalifornijskim Custom Shop.
Wszystkie korpusy połączone są z zewnętrzną warstwą wzorzystej, europejskiej sykamory z wykończeniem Natural-to-Candy Black Burst. Świerk norweski nada jednak zestawom wspaniałego rezonansu, co jest głównym atutem zestawów.

Więcej o jubileuszowych zestawach i innych produktach marki znajdziecie na polskiej stronie producenta www.dwdrums.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here