Nowe Cabasy od Latin Percussion

0

Latin Percussion prezentuje dwa nowe modele instrumentów Cabasa. Wykonane one zostały z najwyższą dbałością o szczegóły dla zapewnienia wysokich walorów brzmieniowych. W ofercie producenta, Cabasy znajdują się od ponad 40 lat. Poznajcie modele Afuche/Cabasa Mini Black LP234-BK oraz Afuche/Cabasa Deluxe LP234C.

Instrumenty Cabasa po raz pierwszy zaprojektowane i wprowadzone do sprzedaży przez firmę Latin Percussion zostały już ponad 40 lat temu.
Oba modele Afuche/Cabasa Mini Black LP234-BK oraz Afuche/Cabasa Deluxe LP234C, owinięte zostały stalowymi koralika wokół teksturowego cylindra, tak aby uzyskać różne rytmiczne “wzory”. Według producenta, wersja Deluxe jest najgłośniejszą w ofercie tych instrumentów.

Wyjaśnijmy jeszcze pokrótce czym jest cabasa?
Otóż jak czytamy w literaturze, instrumenty te pochodzą z różnych regionów Afryki. Jednak najbardziej zaadoptowały się w muzyce latynoamerykańskiej, głównie w rejonach Brazylii. Początkowo, wytwarzane były z tykwy o kształtach cylindrycznych. Tykwa to roślina pnąca z rodziny dyniowatych, której owoce drążono, owijano siatką i wkładano do nich muszle lub paciorki. Tak przygotowany instrument przy potrząsaniu lub obracaniu wydawał charakterystyczny brzęczący dźwięk.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.lpmusic.com
Dystrybutor: https://pl.gewamusic.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here