Nie żyje perkusista The Rolling Stones – Charlie Watts miał 80 lat.

0
Charlie-Watts-The-Rolling-Stones

Jak poinformował rzecznik zespołu, w wieku 80 lat zmarł Charlie Watts, perkusista grupy The Rolling Stones. Z zespołem związany był od 1963 roku.

Kilka tygodni temu muzyk przeszedł poważną operację serca, która co prawda zakończyła się sukcesem jednak po niej muzyk nie wrócić już do koncertów.

“To nie jest dla mnie najlepszy czas. Pracuję nad tym, by w pełni dojść do siebie, ale słucham ekspertów, którzy przewidują, że to trochę potrwa. Po tym, co nasi fani wycierpieli w czasie pandemii, nie chcę ich rozczarować kolejnym opóźnieniem trasy. Poprosiłem mojego przyjaciela Steve’a Jordana, by mnie zastąpił”

– napisał Watts w oświadczeniu po rezygnacji z udziału w trasie koncertowej

Charles „Charlie” Robert Watts (ur. 2 czerwca 1941 w Londynie, zm. 24 sierpnia 2021 w Londynie) – brytyjski muzyk rockowy, perkusista zespołu The Rolling Stones od 1963. Zanim został członkiem grupy był grafikiem w firmie wydawniczej i grał w zespole Alexisa Kornera. Watts współpracował ponadto z takimi muzykami jak: Jim Keltner, Dave Green, Anthony Kerr, Brian Lemon, Luis Jardim, Peter King, Julian Arguelles, Henry Lowther, Gerard Presencer czy Mark Nightingale.

Był uważany za najspokojniejszego członka The Rolling Stones, nie podzielał z Jaggerem i Richardsem zamiłowania do używek. Był wegetarianinem i zapalonym pasjonatem hippiki, kilka razy uczestniczył w aukcjach koni w Janowie Podlaskim. 14 października 1964 roku Watts wziął ślub z Shirley Ann Shepherd, z którą miał córkę Seraphinę Watts (ur. 18 marca 1968).

W 2003 wykryto u niego raka krtani, którego udało mu się pokonać dzięki radioterapii. W 2007 roku muzyk został sklasyfikowany na 4. miejscu listy 50 najlepszych perkusistów rockowych według Stylus Magazine.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj