Pierwszy Gibson Les Paul w historii na sprzedaż!

0
Gibson-Les-Paul-1952

Historyczny Gibson Les Paul z pierwszego roku produkcji, będący własnością jego współtwórcy, Lestera Polsfussa, zostanie wkrótce wystawiony na aukcję.

Dokładnie 13 października tego roku w domu aukcyjnym Christie’s w Nowym Jorku zostanie wystawiona na licytację wyjątkowa gitara elektryczna Gibson Les Paul w wykończeniu Goldtop i z 2 przetwornikami P90. 

Gibson-1952-Les-Paul

Jest to jeden z pierwszych lub faktycznie pierwszy produkcyjny egzemplarz modelu Les Paul z roku 1952, należący pierwotnie do Lestera Polsfussa, od którego wziął nie tylko swoją nazwę. Gitarzysta pomagał bowiem projektować ten ponadczasowy dziś model, a także znacznie przyczynił się do jego popularyzacji.

Lester-Polsfuss-Gibson

Ten konkretny egzemplarz został ponadto zmodyfikowany przez jego właściciela, który własnoręcznie przerobił oba przetworniki, zainstalował ruchomy strunociąg Vibrola, drugie gniazdo jack oraz dodatkowy przełącznik wyboru wyjścia.

Szacowana wartość tej gitary, nazywanej przez Lestera „numerem jeden“, wynosi około 100-150 tysięcy dolarów, ale ostateczna cena sprzedaży może sięgnąć znacznie wyżej ze względu na muzealną wartość tego egzemplarza.

Więcej o marce Gibson
Producent: https://www.gibson.com
Dystrybutor: www.lauda-audio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj