NAMM2019: Wyjątkowe conga i bongosy LP 55th Anniversary!

0

Firma Latin Percussion w związku z nadchodzącymi Namm Show 2019 prezentuje limitowaną edycję bębnów na 55 rocznicę powstania firmy. Nowe instrumenty to conga i bongosy z wyjątkowym wykończeniem i wyjątkowym drewnem jako bazą do ich powstania.

Zestaw limitowanej edycji conga i bongosów (LP1333-55, LP201AX-55), wyprodukowane zostały w hołdzie na 55-lecie marki Latin Pecussion. Bębny zbudowano z wyselekcjonowanej nowozelandzkiej sosny z wyspy Norfolk (australijskie terytorium zależne). Drewno tego drzewa jest jednym z najbardziej cenionych w świecie jako surowiec do budowy instrumentów muzycznych. Ze względu na swoje walory brzmieniowe/akustyczne, a tym samym popularność wśród producentów instrumentów, pozyskiwanie drewna tego gatunku stało się w ostatnich latach bardzo utrudnione.
Charakteryzuje się ono wspaniałą sprężystością i ubarwieniem sprawiającym wrażenie naturalnie “przypalonego”.
Żywica sosny nowozelandzkiej wykorzystywana była, i jest nadal, do barwienia tatuaży. Dzięki czemu zyskała sobie miano żywicy mistycznej wśród ludów zamieszkujących tamtejsze tereny.

Wracając jednak do bębnów. Posiadają one wykończenie Candy Black Fade, opatentowany przez LP Top Tuning pozwalający na łatwe i szybkie strojenie, oraz osprzęt Black Nickel. Wszystkie instrumenty zestawu posiadają również oznaczenie “55”.

Więcej szczegółów:
Producent: www.lpmusic.com
Dystrybutor: www.pl.gewamusic.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here