NAMM 2020: Gretsch Catalina Special Edition w wersji Walnut Burst Gloss

0

Kolejne miłe wieści płyną od amerykańskiego producenta Gretsch Drums. Pokazane po raz pierwszy rok temu zestawy Catalina Special Edition dostępne będą w nowej wersji Walnut Burst Gloss, którą na żywo będziemy mogli podziwiać podczas NAMM Show 2020.

Pierwszy raz o tej serii bębnów pisaliśmy dokładnie tok temu, kiedy to miała swoją premierę: https://uptone.pl/perkusja/gretsch-drums-catalina-w-nowych-konfiguracjach-i-wykonczeniach

Dziś Gretsch Drums wprowadza piękny zdestaw do rodziny Full Range – CS2 Catalina Special Edition w wykończeniu Walnut Burst Gloss. Zestawy te mają być dostępne tylko w roku 2020, więc jeśli chcecie stać się posiadaczem jednego z nich to nie ma się co za długo zastanawiać.

Korpusy bębnów to 7-warstwowa konstrukcja z orzecha i klonu co ma zapewnić ciepłe, rezonujące brzmienie, określone już słynnym hasłem „That Great Gretsch Sound”.

Jak podaje producent, wnętrze korpusów, które wykonano z naturalnego drewna odpowiednio uszczelniono aby zagwarantować im dożywotnią ochronę. Dodatkowo znajdziemy tam specjalną etykietę określającą rok produkcji i gatunki użytego drewna.

Efektownie wyglądające obręcze z satynowego drewna, zabezpieczone vintage’owymi uchwytami i naciągami REMO, mają odpowiadać za mocny, skupiony dźwięk. Krawędzie korpusów ścięte oczywiście pod kątem 30-stopni.

Elementy montażowe obejmują płytę montażową bębna basowego „kapturek gazowy” i bezpośrednie mocowanie do obudowy tomu.

Gretsch Catalina Special Edition Walnut Burst Gloss dostępne będą w dwóch konfiguracjach:

  • 14×18 bęben basowy, 8×12 rack tom, 14×14 floor tom, 5,5×14 werbel
  • 14×22 bęben basowy, 8×12 rack tom, 14×14 floor tom, 16×16 floor tom, 6,5×14 werbel

W każdym zestawie otrzymamy do bębna basowego specjalną płytę montażową “Gas Cap” z uchwytem na tom.

Więcej szczegółów
Producent: http://www.gretschdrums.com
Dystrybutor: https://pl.gewamusic.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here