NAMM 2020: DW zapowiada nowe, metalowe werble PDP Concept Select

0

Pacific Drums & Percussion, marka należąca do DW Drums ogłasza wprowadzenie nowej serii werbli z metalowymi korpusami. Będą to modele:  Concept Select Aluminium, Bell Bronze and Steel.

Modele charakteryzuje kilka cech wspólnych, z których najważniejsze to rozmiar 6.5” x 14″, bezszwowe korpusy o grubości 3 mm, śruby z zagęszczonym gwintem True-Pitch Tension Rods, maszynka DW Mag Throw-off oraz naciągi Remo.

Rodzaju materiału, który użyto do ich produkcji mocno wpływa na brzmienie danego instrumentu i tak, w serii znajdziemy:

  • PDP Aluminium Concept Select Snare – wykonany jak nazwa wskazuje z aluminium. Materiał obiecuje skoncentrowane, suche brzmienie z minimalnymi overtonami. Dodatkowo, orzechowe obręcze o matowym wykończeniu dodają bębnowi ciepłej i jak ujął to producent, ziemistej barwy.
  • PDP Bell Bronze Concept Select Snare – jak łatwo się domyślić, wykonany z brązu. Materiał obiecuje ciężkie, gęste brzmienie i mocny atak.
  • PDP Bell Steel Concept Select Snare – ostatni z serii. Korpus ze stali obiecuje niezwykłą czułość oraz ostre brzmienie o wysokiej rozdzielczości i czułości.

“Idea, stojąca za tymi wytrzymałymi, metalowymi werblami, ozdobionymi laserowym grawerunkiem polegała na tym, aby dostarczyć muzykom instrumenty w butikowym stylu, które świetnie brzmią i pięknie wyglądają, a jednocześnie ich cena będzie bardzo atrakcyjna.”

podsumowuje Rob Dean – Brand Manager w firmie PDP

Więcej szczegółów
Producent: http://www.pacificdrums.com
Dystrybutor: https://pl.gewamusic.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here