Musikmesse 2018: DW Drums Collector’s Series

0

Na stoisku DW Drums nie zabrakło zarówno bogato wykończonych zestawów, jak i różnych, czasem egzotycznych gatunków drewna. Producent zaprezentował całą masę instrumentów, które miały jedną wspólną cechę – brzmiały i wyglądały wyśmienicie!

Przyjrzeliśmy się niemal wszystkim zestawom, jakie zaprezentował jeden z największych producentów zestawów perkusyjnych, firma DW Drums.
Seria Collector prezentowała się nad wyraz wyśmienicie oferując różne osprzęty, w zależności od konkretnego modelu, po naprawdę ciekawe wykończenia.

To co zwróciło naszą szczególną uwagę to seria Hybrid, łącząca w sobie wysokiej klasy osprzęt jak i dwa gatunki drewna.
Otóż producent postawił oczywiście na świerk… od wewnątrz. Jednak wykończenie pozostawił fantazji perkusistów oferując warstwę zewnętrzną z takich gatunków jak chociażby wiśnia, mahoń czy klon płomienisty.

Drugą, dużo droższą serią była znakomita i opisywana na całym świecie seria DW Limited Edition Collector’s Series 45th Anniversary.
Limitowane wersje zestawów zbudowano na szczególną, bo 45 rocznicę serii. Tu mieliśmy oczywiście do czynienia z wykończeniem świerkowym i jaworowym, tak wspaniale sprawdzającym się akustycznie.

Ostatnim zestawem był magicznie wyglądający DW Collector’s Series Contemporary Classic z drewna topoli – ang. Poplar tree – oraz specjalnie malowanego mahoniu afrykańskiego.
Topola słynie ze swoich niebagatelnych walorów brzmieniowych, a Mahoń walorów estetycznych, co znakomicie pokazuje Piotr na poniższym filmie. Koniecznie obejrzyjcie – warto!

Prezentowane modele to:

  • DW Collector’s Series Hybrid Cherry Spruce
  • DW Collector’s Series Hybrid Mahogany Spruce
  • DW Collector’s Series Hybrid Maple Spruce
  • DW Limited Edition Collector’s Series 45th Anniversary
  • DW Collector’s Series Contemporary Classic

Więcej info:
Producent: www.dwdrums.com.pl
Dystrybutor: www.pl.gewamusic.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj