Limitowany werbel DW Dave Grohl Collector’s Series Icon

0

Firma DW Drums postanowiła uhonorować wielkiego artystę jakim bez wątpienia jest Dave Grohl, były perkusista zespołu Nirvana oraz założyciel, wokalista i gitarzysta grupy Foo Fighters. Przed wami wyjątkowa sygnatura werbla DW Dave Grohl Collector’s Series Icon!

Limitowany werbel DW Dave Grohl Collector’s Series Icon to nie tylko wyraz uznania dla perkusyjnej kariery artysty. Jest to także hołd dla wieloletniego związku z legendarnym studiem nagrań Sound City w Los Angeles i ukochanym Studio 606. Miłość Grohla do Sound City zaczęła się, kiedy w legendarnym studiu pracował z Nirvaną nad ich przełomowym wydawnictwem “Nevermind”. W 2013 roku Grohl wyprodukował, wyreżyserował i był jednocześnie narratorem wielokrotnie nagradzanego filmu dokumentalnego o tym samym tytule.

Drewniane inkrustacje zdobiące werbel DW Dave Grohl Icon obejmują charakterystyczną sylwetkę Grohla, pióra nawiązujące do tatuaży na jego przedramionach, a także logo Sound City i 606, jako hołd złożony obu studiom nagraniowym. Elementy te zostały precyzyjnie wycięte laserowo z okleiny z drewna czarnej gruszy i jaworu o średnicy 1/36 cala i ręcznie umieszczone w warstwie okleiny korpusu werbla z egzotycznego klonu ptasie oczko (Birdseye Maple). Następnie bęben został już tylko ręcznie spryskiwany warstwą błyszczącego lakieru – do odwzorowania grafik na fornirze nie użyto farby. Przyciągającą wzrok, unikalną kolorystykę instrumentu uzupełnia niklowany osprzęt.

Do sprzedaży trafi  jedynie 250 egzemplarzy, podpisanych i ponumerowanych przez projektanta bębnów DW, Johna Gooda. Część dochodów zostanie przekazana na cele charytatywne wybranej przez Grohla organizacji National Independent Venue Association (NIVA to amerykańska organizacja niezależnych klubów muzycznych oraz niezależnych promotorów i festiwali).

“Długo czekaliśmy, aby zaprezentować Dave’owi ten specjalny projekt. Nie mogliśmy spodziewać się aż tak wspaniałej reakcji, kiedy Dave po raz pierwszy zobaczył ten werbel. W końcu możemy podzielić się nim ze światem i wiemy, że jego fani docenią pomysł i wysiłek włożone w ten wyjątkowy model Icon”.

– mówi John Good

Poza niewątpliwą, kolekcjonerską wartością jest to oczywiście pełnoprawny instrument z najwyższej półki. Werbel wykonano w kalifornijskim Custom Shopie DW z 11 warstw północnoamerykańskiego klonu w technice pionowego układu słojów (VLT – Vertical Low Timbre). Wyposażono go w obręcze True-Hoops, system strojenia True-Pitch 50 Tuning, sprężyny True-Tone, maszynkę MAG throw-off z systemem 3P butt plate pozwalającym na ustawienie sprężyn w trzech pozycjach do wyboru, a także naciągi DW by Remo. W zestawie znajduje się futerał Deluxe DW, certyfikat autentyczności i czapka z logo Sound City.

Więcej szczegółów
Producent: http://www.dwdrums.com
Dystrybutor: https://pl.gewamusic.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj