Istanbul Agop z nową serią talerzy XIST Dry Dark!

0

Na początku wrześnie firma Istanbul Agop zaprezentowała rozszerzenie bogatej już linii blach XIST o serię Dry Dark. Znajdziemy w niej aż 9 modeli! Zobaczcie jakie…

Talerze perkusyjne Xist Dry Dark wyróżnia niewielka grubość oraz jak sugeruje nazwa, ciemne i suche brzmienie. Z racji ich szerokiego wachlarzu, mogą być wykorzystywane w pojedynkę jako uzupełnienie i urozmaicenie naszego zestawu ale mogą także tworzyć cały set i być kompletną kombinacją talerzy naszego zestawu. Z racji ich ciemniejszego brzmienia, czyli nie wybijania się szczególnego przez inne instrumenty sprawdzą się w wielu gatunkach, a w szczególności we wszystkich odmianach jazzu czy muzyce elektronicznej.

W skład nowej serii Istanbul Agop Xist Dry Dark wchodzą:

20” Xist Dry Dark Flat Ride – nie za głośny i ciemny ze skoncentrowanym atakiem i szybkim wybrzmieniem.


19” Xist Dry Dark Ride – suchy, dobrze zdefiniowany atak z bardzo muzycznym wybrzmieniem i barwą typu mellow crash. Podobny do brzmień klasycznego breakbeatu, świetnie sprawdzi się szczególnie w jazzie.


13″, 17”, 20″ Xist Dry Dark Crash – cienkie jak papier z wybuchowym atakiem i szybkim wybrzmieniem. Sprawdzą się także jako crashe typu stack, a rozmiary 13″ i 17″ również jako stacki hi-hata albo alternatywny dolny talerz hi-hata.

10” Xist Dry Dark Splash – również bardzo cienki z szybkim atakiem i szybkim wybrzmieniem. Sprawdzi się także jako splash typu stack, stack hi-hata albo alternatywny dolny talerz hi-hata.

10”, 13″, 17″ Xist Dry Dark Hi Hats – i na koniec trzy rozmiary hi-hatu. Oferują ciemne i skoncentrowane brzmienie ze żwawym atakiem i szybkim wybrzmieniem. Mogą pełnić rolę dodatkowego splasha Dry Dark (10″) lub crasha (13″ i 17″) albo zostać zestawione ze splashem i crashami, które występowałby jako dolne talerze. W przypadku rozdzielenia, dolny talerz hi-hata może pełnić rolę alternatywnej podkładki pod stacka (10″), dzwonka akcentowego (10″ i 13″) oraz małego, lekkiego ride lub dzwonka efektowego (17″).

A teraz czas na najważniejsze czyli próbki brzmieniowe nowych blaszek! Jest tego sporo ale warto im poświęcić trochę czasu:

Więcej szczegółów
Producent: https://istanbulcymbals.com
Dystrybutor: http://silesiamusiccenter.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here