DW Drums przedstawia nową formułę werbla perkusyjnego – Pi Snare Drum

0

Firma DW Drums zaprezentował światu nową linię werbli piccolo z serii Collector’s Series, których rozmiar jest inspirowany liczbą Pi (Π) – matematyczną stałą znaną w świecie nauki i matematyki.

Nowe, cusotmowe werble Pi Snare Drum dostępne będą w każdej średnicy i oferowane przez fabrykę z Oxnard w Kalifornii. Jak można się domyśleć ich głębokość wynosi 3,14 cala, czyli tyle co liczba Pi. Oferowana jest również ciekawy model o średnicy 14 ”wykonany włókna o nazwie Space Carbon. Jest to wysokiej jakości materiał pochodzący z recyklingu w ramach programu produkcji kosmicznej sektora prywatnego.

Werble wyposażono w nowo zaprojektowane dwuelementowe lugi typu mini turret, w których znajdują się niezależne gwintowane tuleje. Na pokładzie znajduje się także kompaktowa maszynka Mini MAG Throw-Off™ (DWSM2157M), która jest przeznaczona do werbli płytszych niż 4,5” i można ja nabyć osobno celem zamontowania na dowolnym werblu DW custom shop.

Posiada ona magnesowy system opuszczania, który powoduje, iż sprężyny są cały czas włączone. Mechanizm można dostroić za pomocą śruby z główką pasującą do kluczyka strojącego bębny. Dodatkowo maszynka Universal Mini Mag Throw-Off (DWSM2157UM) może być zamontowana na dowolnym werblu o głębokości od 4,5” do 8”. Pozostałe elementy wyposażenia nowego werbla DW Pi obejmują stalowe obręcze DW 3.0 True-Hoops™, trójpozycyjny Butt Plate™, system strojenia True-Pitch 50™, sprężyny True-Tone™ o 20 zwojach oraz naciągi DW Drums by Remo.

Chcieliśmy zaprojektować nowy osprzęt, który pozwoliłby nam dostosować się do mniejszych głębokości korpusów. Rich Sikra i jego zespół projektantów wykonali śweitną pracę tworząc nowe lugi i maszynkę Mini MAG. Zaprojektowaliśmy nawet nowy mini badge Collector’s, który pasuje do tych rozmiarów. Dziś wielu naszych topowych artystów poszukuje nowych, unikalnych brzmień, a nowy werbel Pi ma własny charakter brzmieniowy. Ten werbel jest czuły i ma własny tonalny charakter, który zależy od materiału przeznaczonego do wykonania korpusu. Jednocześnie jest to prawdziwa strzelba! Poważnie. To jest głośna rzecz!

– powiedział John Good ,współzałożyciel firmy i projektant bębnów

Zaskakująco głośny werbel Pi ma szerszy niż oczekiwano zakres strojenia, nadając jego brzmieniu solidną bryłę jak na tak płytki bęben. Szybki i zgryźliwy, z suchymi, wyraźnymi, czystymi tonami podstawowymi, oferuje alternatywny głos werbla dla współczesnych perkusistów i jest idealny na werbel pomocniczy.

Więcej szczegółów
Producent: http://www.dwdrums.com
Dystrybutor:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here