DW Collector’s Series Timekeeper – werbel dla fana steampunka

0

Firma Drum Workshop wprowadza do sprzedaży nowy werbel. Wykonany z wytrzymałego drewna amarantowego DW Collector’s Series Timekeeper zdobi 351 laserowo wycinanych inkrustacji.

Nazwa DW Collector’s Series Timekeeper idealnie odzwierciedla wygląd instrumentu – werbel na całej niemal powierzchni korpusu pokryty jest cyferblatami oraz zębatkami. Ten zegarkowy look czyni z Timekeeper-a fantastyczny element instrumentarium dla zespołów ocierających się w swojej twórczości o szeroko pojęty steampunk.

Trzeba jednak przyznać, że nowy werbel zdecydowanie nie należy do segmentu budżetowego. Swoją dość zawrotną cenę prawie 2,5 tysiąca dolarów zawdzięcza między innymi 351  malowanym elementom wyciętym laserowo z egzotycznego drewna. Każdy z owych dekorów został przy tym ręcznie dopasowany do zewnętrznej, grubej na 1/36” okleiny, wieńczącej korpus z czystego drewna amarantowego.

“Niektórzy z moich ulubionych perkusistów właśnie to robią. Trzymają się czasu. I robią to w sposób godny podziwu. Ci często niedoceniani bębniarze grają dla piosenek. To frazes, ale jakże trafny. Timekeeper składa hołd tym muzykom.”
– mówi twórca motywu werbla  John Good

Powłoka werbla wykonana została w technologii VLT Pure Purpleheart i składa się z  11-warstw niezwykle wytrzymałego drewna amarantowego (trwałością i twardością drewno zbliżone jest do hebanu).
Producent zastosował tu oczywiście cały szereg profesjonalnych funkcji, w tym niestandardowe obręcze True-Hoops ozdobione pierścieniem ze sztucznej skóry, sprężyny True-Tone, MAG Throw-Off z systemem 3P, lugi True-Pitch 50 Tuning oraz naciągi DW firmy Remo.

DW Collector’s Series Timekeeper dostępny będzie w limitowanym wykończeniu Antique Bronze, z inkrustacjami z palisandru Santos a jego wymiar to 6,5 x 14”.

 “Naszym celem nie było stworzenie werbla, który będzie jedynie pamiątką. Stworzyliśmy go do grania. Użyte w konstrukcji drewno amarantowe było świetnym wyborem, dzięki któremu instrument będzie idealnym głównym werblem i z całą pewnością już niebawem zobaczymy, jak coraz więcej perkusistów da się ponieść jego brzmieniu.”
– mówi John Good

DW Collector’s Series Timekeeper oferowany jest wraz z futerałem Deluxe, a jego sugerowana cena to 2307 dolarów.

Więcej szczegółów:
Producent: http://www.dwdrums.com
Dystrybutor: https://pl.gewamusic.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj