DW 5000 XF, czyli longboard wśród footboardów.

0

Dziś mamy dla Was krótkie przypomnienie, a to za sprawą świeżego materiału video jaki przygotowała firma DW Drums. Sprawdźmy zatem najważniejsze cechy jednej z najpopularniejszej linii stóp perkusyjnych DW5000 jednak tym razem w wersji XF czyli Extended Footboard!

O stopach perkusyjnych DW Drums można napisać naprawdę sporo i chyba wszystko już zostało napisane 🙂 Jednak nie wszystko pokazane, a dzisiaj zdecydowanie bardziej lubimy oglądać i słuchać niż czytać. No cóż, takie czasy… 😉

W związku z powyższym, producent przygotował dwa nowe materiały video, w których możemy przyjrzeć się bliżej najważniejszym cechom linii DW 5000 w wersji XF (Extended Footboard), czyli przedłużonej wersji stopy o 1 cal (2,54 cm) względem standardowego modelu.

Zanim jednak zaprosimy Was do obejrzenia nowych filmów krótkie pytanie, po co producent stworzył taką wersję? Dla większości z Was odpowiedź będzie prosta i słuszna. Dłuższy footboard (podnóżek) będzie lepszym wyborem dla bębniarzy z dłuższymi stopami. Jednak z doświadczenia wiemy, że perkusiści o standardowej stopie mieszczącej się w przedziale ok 41-43, również chętnie sięgają po stopy z dłuższymi footboardami gdyż pozwala to na osiągnięcie jeszcze większej mocy uderzenia! Ten typ fooboardu ułatwia także granie technikami sviwel i helltoe o czym znajdziecie dużo informacji w necie.

Zatem zapraszamy do oglądania 🙂

Przy tej okazji warto także przypomnieć, że wersje XF dostępne są tylko przy podwójnym łańcuchu, a od tego roku klasyczne modele serii DW 5000 możemy również nabyć w wersji z łańcuchem pojedynczym o czym pisaliśmy TUTAJ:

NAMM2019: Nowe stopy DW 5000 także z pojedynczym łańcuchem!

Więcej szczegółów
Producent: http://www.dwdrums.com
Dystrybutor: https://pl.gewamusic.com

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj