Drum Workshop Inc. i renesans marki Slingerland

0

Slingerland to legendarna marka, której los nie oszczędził kłopotów. Święcąca triumfy w pierwszej połowie ubiegłego stulecia, trafiała w ręce prezesów różnych firm, którzy nie potrafili należycie o nią zadbać. Teraz ma być inaczej, gdyż Slingerland trafia pod strzechy Drum Workshop Inc.

Informacja prasowa, która dotarła do wszystkich mediów muzycznych zawierała list napisany przez Prezesa Zarządu DW, Chrisa Lombardi.
Szef Drum Workshop Inc. swoją najnowszą inwestycję ogłosił w raczej nietypowy sposób.

Slingerland to marka znana głównie perkusistom “starszej daty”, do których należy również Don Lombardi, założyciel marki Drum Worshop Inc.
Będąc profesjonalnym perkusistą, jak wielu innych w owym czasie, Don pokochał markę Slingerland głównie za brzmienie jakie oferowały zestawy.
Jednak przez lata, amerykańska firma borykała się z wieloma problemami przechodząc z rąk do rąk. Po przejęciu przez Gibson Musical Instruments, Slingerland marka nie miała się najlepiej, jednak do czasu.

Świętując urodziny ojca, Chris Lombardi sprawił mu najlepszy prezent jaki tylko mógł sobie wyobrazić. W dniu swojego święta, ojciec znowu mógł zasiąść za sterami sprezentowanego zestawu Slingerland.
Jednak Chris podarował ojcu coś jeszcze, pokazując mu nagrane życzenia od prezesa Gibson,
Jamesa “JC” Curleigh. Na filmie szef Gibsona zdradza Donowi, że marka Slingerland wykupiona została i wcielona do Drum Workshop Inc.

„Bez wątpienia Slingerland jest jedną z najlepszych amerykańskich marek perkusyjnych. Jest również bliska i droga sercu mojego ojca. Grał na zestawach Slingerland, podobnie jak jego przyjaciele i inni perkusiści… ”- komentuje prezes Drum Workshop Inc., Chris Lombardi.

Drum Workshop, Inc. to firma, która powstała w 1972 roku w amerykańskim mieście Santa Monica (Kalifornia). Założycielem marki jest Don Lombardi – ojciec obecnego prezesa, Chrisa Lombardi. DW pod swoją marką produkuje perkusje oraz osprzęt – pedały bębna basowego i statywy. Poza nową inwestycją Slingerland, Drum Workshop Inc. posiada marki DW Drums, Latin Percussion, Gretsch Drums, Pacific Drums & Percussion oraz Ovation Guitars. Zestawy Slingerland pod egidą DW pojawić się mają już w przyszłym roku.

Więcej szczegółów
Producent: http://www.dwdrums.com
Dystrybutor: https://pl.gewamusic.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here