Co kupić pod choinkę perkusiście? Oto 9 niezawodnych inspiracji na prezent!

1114

Wraz ze zbliżającym się sezonem świątecznym podsuwamy wam garść pomysłów na podarunki dla osób zajmujących się muzyką – tym razem podpowiadamy, jakie będą najlepsze prezenty dla perkusistów.

Kluczyk do strojenia bębnów

Klucz do strojenia Meinl Black Nickel SB501

Perkusista bez tego narzędzia to nie perkusista – obowiązkowy gadżet (zaraz obok otwieracza do piwa), który można przyczepić jako brelok do kluczy, by mieć go zawsze przy sobie.

Cena: od 5 złotych


Stopery do uszu

Zatyczki do uszu uvex com4-fit

Perkusiści są najbardziej narażeni na uszkodzenie lub utratę słuchu z powodu długotrwałego przebywania w hałasie (i nie ma tu bynajmniej znaczenia jakość wykonawcza). Dlatego naprawdę warto zainwestować w dobrą ochronę słuchu – podstawowe stopery dostępne są w aptekach, ale w sklepach muzycznych można też znaleźć zestawy specjalnie przeznaczone dla muzyków. Dobra rada: jeśli mieszkasz z ćwiczącym w domu perkusistą, kup też komplet dla siebie!

Cena: od kilku złotych


Rękawiczki dla perkusistów

Rękawice dla perkusistów MEINL MDGFL-L

Jeśli ktoś gra często i intensywnie, przyda mu się także porządna ochrona dłoni. Profesjonalne rękawiczki perkusyjne dostępne są w różnych wersjach – z palcami lub bez.

Cena: od około 75 zł w górę


Żelki do tłumienia naciągów

Żelki tłumiące MEINL MDH

Rzecz nieodzowna podczas każdej sesji nagraniowej, bardzo pomocna w okiełznaniu brzmienia bębnów w studiu. Perkusista stawiający się na nagrania z własnymi “żelkami” zyskuje od razu +10  punktów do profesjonalizmu.

Cena: około 30 zł za komplet


Pałki perkusyjne

To zawsze się przyda w nieskończonych ilościach, bo łamią się szybciej niż zdążymy powiedzieć “stół z powyłamywanymi nogami”. Ale uwaga! Przed zakupem lepiej sprawdzić, lub nawet otwarcie spytać perkusistę, jakiego rodzaju pałek używa, bo jest to element wysoce zindywidualizowany dla każdego “pałkera”!

Cena: od ok. 20 zł za parę


Etui na pałki i akcesoria

Pokrowiec na pałki perkusyjne: Meinl Stick Sling Bag

Zapinany pokrowiec z kieszonkami, który można powiesić na krawędzi bębna, by zawsze mieć pod ręką świeży komplet pałek lub innych akcesoriów perkusyjnych to wielka pomoc zarówno podczas próby, sesji nagraniowej czy koncertu. Przyda się także w transporcie.

Cena: od ok. 30 zł


Metronom perkusyjny

Metronom perkusyjny: Tama RW30

Choć taki prezent może zostać przez perkusistę odebrany jako pewna złośliwość, to jednak nie ulega wątpliwości, że umiejętność grania z metronomem jest dla niego sprawą kluczową. Warto wybrać taki, który będzie wystarczająco głośny oraz wyposażony w wyjście słuchawkowe. Różne, w tym także nietypowe podziały rytmiczne będą dodatkowym atutem.

Cena: od ok. 40 zł w górę


Pad perkusyjny do ćwiczeń

Evans RealFeel Code Red

Bardzo przydatny do treningów “na sucho” wszędzie tam, gdzie perkusista znajduje się w stanie separacji ze swoim instrumentem – w domu, w podróży, na basenie… Świetny także na rozgrzewkę w garderobie przed koncertem.

Cena: od ok. 50 zł


Stroik do bębnów

Stroik perkusyjny TAMA TW200

To juz poważniejszy wydatek, ale warty swojej ceny jeśli do grania na perkusji ktoś podchodzi naprawdę poważnie. Nienastrojone bębny to jak niezawiązane sznurowadła – też da się chodzić, ale trochę koślawo, no i wstyd na mieście…

Cena: od ok. 300 zł w górę