Benny Greb, naciągi REMO i wiele cennych rad od mistrza!

0

W najnowszym materiale, który przygotowała firma REMO wraz ze znakomitym perkusistą Benny Greb, dowiemy się nie tylko dlaczego zdecydował się na naciągi marki REMO, ale także jak dbać o najlepszy ich sound!

Nie bój się szukać i eksperymentować z brzmieniem.

W tym stosunkowo krótkim materiale, perkusista porusza kilka ważnych kwestii. Po pierwsze, pokazuje, że nie warto zamykać się na jeden model naciągów. Warto szukać, eksperymentować i poznawać możliwości nad jakimi głowią się specjaliści od tworzenia membran perkusyjnych. Mimo, że jego głównym narzędziem pracy jest REMO Ambassador, to muzyk docenia także ciepłe i nieco vintage’owe brzmienie naciągów Remo Diplomat Fiberskyn.

Wymieniaj naciągi częściej!

Kolejną, ważną kwestią jest wymiana naciągów. “Oczywistą oczywistością” jest wymiana, kiedy ten ulegnie pęknięciu czy innemu uszkodzeniu. Niestety tak jest najczęściej… Oczywiście podyktowane jest to przede wszystkim finansami. Wymieniamy wtedy, kiedy już nie ma innej możliwości. Czy jednak warto wymienić naciąg w innych sytuacjach? Zdecydowanie tak. Pamiętajmy, że nie są one wykonane z niezniszczalnych materiałów. Pod wpływa prób i ich ogrywania, naturalnie tracą one z czasem swoje właściwości brzmieniowe i elastyczne. Producenci oczywiście dokładają wszelkich starań aby ich walory były zachowane jak najdłużej. REMO również wkłada mnóstwo pracy w tworzenie coraz mocniejszych i wytrzymalszych membran ale nie za wszelką cenę, a już napewno nie kosztem ich brzmienia. Jakie są konsekwencje ich zbyt długiej eksploatacji? Poza wspomnianą wcześniej utratą rasowego brzmienia i plastyczności, który ma wpływ na naszą technikę gry dochodzi jeszcze ważna kwestia stroju, z którym możemy mieć duże problemy przy zbyt mocno zużytym naciągu.

Naciąg typu clean czy coated?

To kolejny ważny element perkusyjnej układanki. Naciąg czysty czy z dodatkową powłoką? W ofercie marki REMO znajdziecie oczywiście i jedne i drugie? Różnice są zauważalne nawet dla początkujących bębniarzy. Każdy z Was musi sam zdecydować, jakie wybrać. Jeśli chodzi o Tomy to Benny Greb stawia na model Remo Emperor Coated!

Koniec zanudzania z naszej strony. Posłuchajcie mistrza!

Więcej szczegółów:
Producent: https://remo.com
Dystrybutor: https://pl.gewamusic.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here