Denon AH-D9200, nowe referencyjne słuchawki prosto z Japonii

0

Denon AH-D9200 to kolejne, nowe i wyjątkowe słuchawki wykonane ze starannie wyselekcjonowanego drewna, skóry i odlewanego aluminium, które uzupełniły doskonałą serię “Wood Series”.

Przypomnijmy, że w jej skład wchodzą: wysoko ceniony i nagradzany model AH-D7200 „walnut” zaprezentowanego w 2016 roku, oraz model AH-D5200 „zebrawood”, wprowadzony na początku tego roku.

Na początek, krótki film o tym, jak powstaje nowy model: Denon AH-D9200

Nowa flagowa konstrukcja bazuje na doświadczeniach z ostatnich 50 lat firmy Denon w projektowaniu i tworzeniu słuchawek oraz łączy w sobie wyjątkową technologię z najlepszymi w swojej klasie rozwiązaniami inżynieryjnymi, aby zapewnić wyjątkowy dźwięk.

Za jakość oczywiście trzeba zapłacić i to całkiem nie mało. Model jest już dostępny na rynku, a ich sugerowana cena to ok. 6.999 PLN!

W naturalnych bambusowych muszlach – materiale wybranym ze względu na jego ciepłe, antyrezonansowe właściwości akustyczne – model AH-D9200 wykorzystuje, opatentowane przez firmę Denon, 50 mm przetworniki FreeEdge, wykonane i zaprojektowane z nanowłókien tak, aby niwelować niepożądane rezonanse membrany. Zamontowano je w przegrodach z żywicy redukującej wibracje i są one napędzane magnesami wysokoenergetycznymi wykonanymi ze stopu neodymowego, żelaza i boru. Konstrukcja przetworników ułatwia im odtwarzanie muzyki bez zakłóceń i zniekształceń, w celu uzyskania możliwie najczystszego brzmienia.

Unikalny wzór bambusa, z którego wykonane są słuchawki oznacza, że nie ma dwóch identycznych par modelu AH-D9200. Słuchawki są tworzone ręcznie w fabryce Denon Shirakawa Audio Works, na północy Tokio.

Połączenie japońskiej skóry oraz pianki z pamięcią kształtu wykorzystane w konstrukcji nauszników zapewnia precyzyjne, wygodne dopasowanie. Lekkość odlewanego z aluminium pałąka o minimalnym nacisku bocznym w połączeniu z nausznikami z naturalnej skóry gwarantuje, że słuchawki pozostaną na swoim miejscu oraz zapewnią komfort nawet podczas długich sesji odsłuchowych.

Słuchawki AH-D9200 są dostarczane z dwoma odłączanymi kablami: 3 metrowym kablem z posrebrzanym złączem 6,3 mm z miedzi beztlenowej – do słuchania muzyki w domu oraz krótszym kablem o długości 1,3 metra – do użytku z przenośnymi odtwarzaczami muzycznymi wyposażonymi w gniazdo 3,5 mm. Luksusowy twardy futerał oraz ściereczka do czyszczenia ułatwiają utrzymanie słuchawek w idealnym stanie.

Więcej szczegółów:
Producent: https://www.denon.pl
Dystrybutor: https://www.salonydenon.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here