Anika Nilles i nowa stopa perkusyjna Tama Dyna-Sync

0

Pamiętacie naszą zapowiedź nowej i rewolucyjnej stopy perkusyjnej Dyna-Sync od Tama Drums? Na warsztat wzięła ją niedawno świetna perkusistka Anika Nilles i dziś dzieli się z nami swoją opinią na jej temat.

Zanim jednak zaprosimy Was do obejrzenia nowego video przypomnimy powody, dla których producent TAMA zdecydował się na stworzenie nowego rozwiązania dla bębniarzy.

Główną ideą stworzenia nowej stopy była chęć udoskonalenia trzech najważniejszych elementów gry za jej pomocą czyli: mocy, szybkości i komfortu. Bazą nowego rozwiązania jest system Dynamic Synchronization, który opiera się na trzech głównych rozwiązaniach: optymalizacji napędu, nowym, sztywnym, podwójnym łączeniu platformy z krzywką oraz przesuwnej krzywce.

Więcej szczegółów…

Zoptymalizowany układ przenoszenia energii

Dzięki precyzyjnemu ustawieniu i wyrównaniu kątów przenoszenia punktu styku między krzywką, łącznikiem i footboardem Tama osiągnęła idealną ogólną równowagę odczucia prędkości.

Podwójny łącznik

Aby przekształcić siłę ruchu obrotowego z podnóżka na krzywkę, Tama opracowała solidny system połączenia krzywkowego z podwójnym łącznikiem, który utrzymuje łożyska osi obrotu równo z obu stron. Daje to prawie doskonały transfer energii z footboardu do krzywki i tworzy fenomenalną szybkość reakcji i moc.

Przesuwna krzywka

Górna sekcja krzywki ślizga się w obu kierunkach w „bezstopniowej” akcji, aby dostosować jej promień skrętu. Większy promień skrętu zapewnia bardziej liniowy ruch między podnóżkiem a bijakiem i zapewnia wysoki stopień czułości. Mniejszy promień skrętu powoduje bardziej dynamiczny (nieliniowy) ruch. The Slidable Cam promuje wysoce spersonalizowaną i „połączoną” atmosferę dostosowaną do różnorodnych stylów gry.

Regulacja kąta podnóżka

Perkusiści zaczęli rozpoznawać i doceniać niezależną regulację kąta podnóżka bębna basowego jako ważną funkcję, która pomaga dostosować indywidualną technikę. To zainspirowało Tamę do skupienia się na konstrukcji Dyna-Sync i stworzenia całkowicie nowej i unikalnej regulacji kąta podnóżka. Konstrukcja kątownika podnóżka Dyna-Sync integruje się z punktem połączenia w kształcie klamki między podnośnikiem a podnóżkiem i jest w pełni regulowana, aby zapewnić całkowicie spersonalizowaną regulację kąta pedału.

Sync-Coil

Jest to stalowa sprężyna o grubości 1.5x większej w porównaniu do sprężyn Cobra Coil stosowanych min w Iron Cobrze. Sync-Coil pomaga w przywróceniu stopki do pierwotnej pozycji, aby zapewnić dodatkowy element szybkości pedału, aby perkusiści mogli dostosować swój własny poziom pomocy przy powrocie pedału.

Dyna Beater

Ten tradycyjny bijak o czarnym filcu i lekko zwężającym się kształcie zapewnia równomierne uderzenie w powierzchnię naciągu bębna basowego, aby zmaksymalizować wyraźną, dynamiczną artykulację.

Blokada zawiasu piętki

Tama zmieniła konstrukcję zawiasu łożyskowego na podnóżku z jednoczęściowego zestawu na dwa elementy, które utrzymują łożysko bardziej równomiernie – minimalizując naprężenia i maksymalizując gładkość, jednocześnie zwiększając poczucie siły pedału.

Ruchoma sprężyna (US.PAT.NO.9236038)

Konwencjonalne podejście do montażu sprężyn (w tym poprzednich żelaznych pedałów Cobra) polegało na zakotwiczeniu dna sprężyny, podczas gdy wierzchołek sprężyny jest ciągnięty z różnych kątów w całym cyklu ruchu pedału. Ale sprężyna ciągnięta pod kątem reprezentuje zmarnowaną energię i powoduje turbulencje. Swivel Spring Tight Assembly rozwiązuje ten problem, odzyskując utraconą energię i optymalizując gładkość dzięki zastosowaniu wyprofilowanego zespołu, który umożliwia swobodny obrót podstawy ze sprężyną. Pozwala to na proste ciągnięcie sprężyny podczas całego cyklu pedału, co skutkuje najgładszą i najlżejszą akcją na pedale bębna basowego.

Speedo-Ring 

TAMA wyeliminowała inne źródło tarcia, zastępując tradycyjną nylonową krzywkę kołyskową Speedo-Ring, krzywką wahliwą z wysokiej jakości wbudowanym wahaczem kulkowym. Quick-Hook pozwala nie tylko na łatwe ustawienie, ale zapewnia także szybki demontarz, dzięki któremu można umieścić stopkę w twardym futerale bez zdejmowania bijaka.

Para-Clamp II Pro (US PAT.NO.6011208)

TAMA wprowadza Para-Clamp II – jeszcze bardziej sprytną i użyteczną wersję popularnego oryginału. Para-Clamp II jest w stanie uchwycić najszerszą gamę obręczy bębnów basowych. Poprawa wynika w dużej mierze z nowo zaprojektowanego trójwymiarowego gumowego uchwytu. Siła trzymania jest zwiększona i wyeliminowana jest możliwość zarysowania obręczy. Co więcej, użytkowanie jest ułatwione, ponieważ śruba T w Para-Clamp II Pro znajduje się z boku footboardu, a nie pod nim.

Zawias łożyskowy Oiles® (US PAT.NO.6100460)

Oferując jeszcze mniejsze tarcie niż standardowe łożyska kulkowe, łożyska Oiles® eliminują również ruchy boczne i zapewniają doskonałą trwałość (dlatego są stosowane w przemyśle lotniczym). (Łożyska Oiles® są zastrzeżonym znakiem towarowym Oiles Co., Ltd.) ”

Więcej szczegółów:
Producent: https://www.tama.com
Dystrybutor: http://www.meinldistribution.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here