“Zawsze chciała być facetem” – Marta Kruk zapowiada album!

0

Zawsze chciała być facetem” to najnowszy singiel, którym Marta Kruk zapowiada wydanie pełnego albumu pt. Meteoryt. Autorką tekstów jest sama artystka, a kompozytorem i producentem muzyki – Kris Górski. Zapraszamy do słuchania!

Singiel “Zawsze chciała być facetem” jest wstępem opisującym zewnętrzną i wewnętrzną sylwetkę kobiety, która tkwi w rozterce. Ma być zapowiedzią jej dalszych analiz i dylematów,  kryjących w sobie szereg emocji. Od szaleńczej miłości, rozterek, tarapatów rodzinnych do miłości matczynej, spełnień zawodowych i wielkiej pasji. To Wulkan różnorodnych przeżyć, który kończy się totalną Wywrotką. Bohaterka nie wytrzymuje presji, traci balans życiowy. Czas staje się jej wrogiem, mimo starań i wysiłków nie może dogonić rzeczywistości. Pragnie zatrzymać świat, żeby go dogonić ale to niemożliwe więc pragnie umrzeć dla tego świata, z którym nie rezonuje by żyć w innym – bajkowym świecie, w którym może być wiatrem i latać gdzie i kiedy chce, bez presji i bez czasu. Album został napisany jako opowieść, historia –  jedna piosenka wynika z drugiej i jest jej kontynuacją jak również każda piosenka może funkcjonować oddzielnie.

Marta-Kruk-Zawsze-chciała-być-facetem

Martwi się o wszystko i wszystkich. Troszczy się o zbyt wiele, naiwna, łatwowierna. Pracuje ponad siły, żeby zapewnić standard życia, który daje jej poczucie bezpieczeństwa i częściowo spełnia jej zapotrzebowanie na realizację pasji. Zmagania w drodze po marzenia, szarpanina emocjonalna między życiem prywatnym, a zawodowym niejednokrotnie pokazuje, że o wiele  łatwiej być facetem, który założy jeansy, t-shirt , marynarkę, trochę perfum i jest gotowy na podbój. Z telefonem w ręku czeka na partnerkę.

A kobieta? 

Kobieta w tym czasie zaciągnie rajstopy, złamie paznokieć, odklei jej się rzęsa, cień skruszy się na policzku, czerwona szminka zahaczy o zęby, włosy nie ułożą się jak trzeba, sukienka nie pasuje, bo właśnie dostała okres i jest spuchnięta. W międzyczasie odbierze 5 telefonów, odpisze na smsy, odbierze e-mail’e, wyśle życzenia imieninowe, doda relację na insta, podgrzeje obiad, nastawi pranie, wstawi zmywarkę, przelotem mokrą chusteczką zgarnie kurze, poukłada buty w przedpokoju, wyrzuci rozdarte koperty od niepotrzebnych korespondencji z banku, pozbiera zabawki z salonu, załatwi opiekę do dzieci, napisze siostrze jak się czuje, jeszcze szybko zrobi przelew za obiady syna i odkurzyć już nie zdąży, bo taxi czeka.

Siła ponad siły, nieustanna walka i upór w dążeniu do celu, troska o wszystko, brak solidnego oparcia.

Tytułowa kobieca perspektywa przy powstawaniu tekstu nałożona została na postrzegane i odczuwane problemy człowieka współczesnego. Bohaterką jest kobieta z jednej strony bardzo wrażliwa, a z drugiej strony silna “jak zwierz”, patrzy na otaczający świat i cierpi, ponieważ  nie może  pogodzić się z tym co się dzieje, ale też nie zamierza się poddać. Nieustannie szuka sposobów aby przetrwać i zawalczyć o lepszy byt. 

– komentuje Marta Kruk

Marta-KrukMarta Kruk – wokalistka, autorka tekstów i wierszy, właścicielka Agencji Muzycznej oraz Szkoły Artystycznej Musicflow. Certyfikowany Trener Wokalny PVC (Professional Vocal Coach) Metodą Mix i Doctor Vox Techniq. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną w klasie fortepianu w Łomży, skąd pochodzi oraz wokalistykę jazzową na kierunku Jazz i muzyka estradowa w Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Zwyciężczyni Rock Star Festiwal Katowice 2015 z grupą Dobre wiadomości. Finalistka konkursu na interpretację piosenek Kaliny Jędrusik – festiwal Pejzaż bez Ciebie 2017.  Ma na swoim koncie singiel ”Rozsypane Kadry”, do którego nakręciła klip i miała okazję wystąpić w TV Polsat oraz TVP 1 w programie ”Świat się kręci” , autorską płytę EP pt.” My śni My” z zespołem Dobre wiadomości, płytę akustycznego duetu AnyTime pt. ”Cherish dreams”.

Obecnie, wraz z producentem muzycznym Krisem Górskim, pracuje nad realizacją autorskiego albumu pt. ”Meteoryt”, którego premiera planowana jest na jesień tego roku bądź początek przyszłego. Ciekamy z niecierpliwością

Co słychać u Marty?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj