Zapraszamy na kwietniowe koncerty w Pogłosie

0

Tak, tak, wiemy – pierwszy tydzień kwietnia powoli odchodzi w zapomnienie. To jednak nie przeszkadza, by wziąć udział w koncertach i wydarzeniach, które odbywać się będą w warszawskim klubie Pogłos do końca miesiąca! A uwierzcie nam, jest tego dużo!

Organizatorzy z pewnością zadbali o to, byście przez cały kwiecień nawet nie pomyśleli o nudzie. Koncerty w klubie odbywają się niemal każdego dnia – większe, mniejsze, bardziej niszowe i te z dopiskiem “masowe”. Poniżej przedstawimy Wam kalendarium z kilkoma szczegółami, zatem kalendarz w dłoń i do roboty!

Więcej szczegółów o każdym z wydarzeń na www.facebook.com/pg/klubpoglos.

8.04 – Dreamland Syndicate prezentuje Live at Pogłos: Pokusa
start: 20:00
bilety: 15 zł
info: Pierwszą edycję nowego cyklu LIVE AT POGŁOS (Koncert będzie nagrany i zostanie poźniej wydany na kasecie). Pokusa to trio istniejące od 2012 roku. Od początku z rozpędem przebijają się na polską scenę jazzową. Od koncertu w Pardon, To Tu na festiwalu Niewinni Czarodzieje po występy na gdańskim Jazz Jantar i współprace z wieloma muzykami warszawskiej i polskiej sceny impro/jazzowej. Inspiracje zespołu mieszają muzykę każdą: jazzową, tradycyjną, improwizowaną jak i elektroniczną, eksperymentalną i hiphopowo-popularną.


10.04 – Jordan Reyne (NZ)
start: 20:00
bilety: 25 zł
infoJordan Reyne to artystka pochodząca z Nowej Zelandii. Kojarzona jest przede wszystkim z mrocznym, industrialnym folkiem, choć Radio New Zealand ogłosiło ją autorką nowych brzmień. Swoimi tekstami często opowiada historie. Jej twórczość polubili fani fantastyki – utwory Jordan znalazły się bowiem na ścieżkach dźwiękowych do takich filmów jak „Władca Pierścieni” oraz „Resident Evil”. Była trzykrotnie nominowana do New Zealand Music Award. Nic dziwnego, bowiem nie tylko w Nowej Zelandii artystka ma status gwiazdy. Koncertuje również po Niemczech i Wielkiej Brytanii. Polska również należy do jej stałych punktów koncertowych.


11.04 – Antigama + Wasted (FIN) + Braineäter
start: 19:30
bilety: 30 zł
infoAntigama to żywa legenda sceny grindcore, sceny niezależnej i szeroko pojętej muzyki ekstremalnej. Od ponad 18-tu lat grupa kroczy własną drogą w towarzystwie szybkich, ekstremalnych i niebezpiecznych brzmień, które stale ewoluują w stronę eksperymentalnej muzyki metalowej. Zespół ma na koncie 7 pełnych albumów oraz niezliczoną liczbę mniejszych wydawnictw oraz splitów. Mimo to niezwykle rzadko jest okazja zobaczyć ich w Warszawie na żywo. W czwartkowy wieczór, 11 kwietnia będzie okazja zobaczyć ich w doborowym towarzystwie ale o tym za chwilę!
Wasted (Finland)
Powstała w 1998 roku grupa ma na koncie 6 płyt oraz niezliczoną ilość mniejszych wydawnictw. Zjeździli całą Europę wzdłuż i wszerz występując również wiele razy w Polsce. Kto był na ich koncercie wie, że jest to koncertowa maszyna.
Braineäter
Muzyka zespołu jest jak szybki strzał między oczy! Zanim się obejrzysz będzie koniec a Ty na glebie. Na koncie LP wydane przez Trujaca Fala i kilkadziesiąt koncertów w Polsce i kilku europejskich krajach. Kto wie może do koncertu ukaże się fizycznie ich nowy materiał, którego zajawkę można posłuchać na bandcampie zespołu:


12.04 sala czarna – Hańba + Sutari
start: 19:30
bilety: 30 zł / 40 zł
info: Koncert premierowy – nowa płyta krótkogrająca ‘1939’! Zbuntowana Orkiestra Podwórkowa ‘Hańba!’ to fikcyjna muzyczna opowieść, której bohaterowie piętnują zło otaczającego ich świata końca lat 30.: nienawiść, nierówności społeczne, militaryzm, szowinizm, antysemityzm. Wspierają ich w tym poeci (zarówno dobrze – Tuwim, Broniewski, jak i mniej – Szenwald, Szlengel, Ginczanka – znani) oraz podwórkowe instrumentarium (bandżo, bęben, akordeon, tuba i klarnet). W 2018 roku zespół został uhonorowany Paszportem Polityki „za muzyczno-literacko-polityczną rekonstrukcję, która daje efekt zaskakujący: twórczo odświeża formułę folku i punka, a przy tym celnie opisuje dzisiejsze polskie konflikty i zagrożenia”.

12.04 sala biała – Polpo Motel + Graża Grzech
start: 20:00
bilety: 20 zł
info: Duet Polpo Motel to Olga Mysłowska – wokalistka i kompozytorka związana z teatrami Imka i Komuna/Warszawa, oraz Daniel Pigoński – klawiszowiec i kompozytor, współzałożyciel zespołów Der Father i Bye Bye Butterfly. Piosenki Polpo Motel, utrzymane w zimnofalowo-synthpopowej stylistyce, stanowią zderzenie surowego brzmienia syntezatorów, brudu vintage’ owych automatów perkusyjnych i ekspresyjnego, hipnotyzującego wokalu. Wśród swoich inspiracji muzycy wymieniają elektronikę lat 80., filmy Davida Lyncha i estetykę campu.
Na koncercie Polpo Motel połączy siły ze zjawiskową drag queen – Grażą Grzech.


14.04 – El Banda + What We Do In The Shadows
start: 19:00
bilety: 25 zł
info: El Banda to warszawsko-olsztyński feministyczny punk. Dziewczyny w swoich utworach nie boją się poruszać poważne i ciężkie tematy, takie jak chociażby przemoc wobec kobiet. Zespół debiutował w 2003 roku, grając nieprzerwanie do 2010. Po kilku latach El Banda reaktywowała grupę, niejako powodowana sytuacją polityczną i falą “czarnych protestów” kobiet.


16.04 sala czarna – Guitar Gangsters + Poison Heart + Royal Kids of 77 + 21A
start: 19:00
bilety: 40 zł
infoGuitar Gangsters powstało w Londynie w 1989 roku. Wtedy to zespół inspirujący się The Clash, Generation X, The Jam, The Ruts i oczywiście Ramones, wyprodukował debiutancki album “Prohibition”. Album ten, wraz z utworami nagranymi na płycie Underground Rockers wytwórni Links Records (w tym Manic Street Preachers, Senseless Things i Mega City Four), pomogli wypromować im Stiff Little Fingers, którzy zaprosili ich jako gości na swoją wycieczkę po UK. Do tej pory Guitar Gangsters przejechali Europę już kilkukrotnie u boku 999, Vibrators czy Vice Squad, i udało się im wydać kilka płyt, na przykład w renomowanej wytwórni Captain Oi!.

16.04 sala biała – Guiding Lights + Spirits Of The Air
start: 20:00
bilety: 15 zł
infoGuiding Lights został założony przez Asię, Łukasza i Piotrka żeby grać szybkie, ładne i głośne piosenki. Pierwsza próba odbyła się w listopadzie 2015 w Warszawie, a zerowy koncert w styczniu w 2016 w nie istniejącym już klubie Eufemia. Od tego czasu Guiding Lights zagrali wiele koncertów w Warszawie i poza Warszawą w tym na OFF Festival 2017.


17.04 – Non Violent Communication + Truchło Wolanda
start: 19:30
bilety: 20 zł
info: Genezą Non Violent Communication jest spotkanie saksofonisty Rafała Wawszkiewicza (znanego z Merkabah) i Arka Lercha, perkusisty (So Slow, Czerń, Sanity Control). Nikt nie pamięta, kto pierwszy wpadł na pomysł nagrania wspólnej płyty, w każdym razie idea improwizowanego składu pojawiła się jakiś czas temu i czekała na dogodny moment. Ten nastąpił późną wiosną 2018 roku, kiedy po raz pierwszy na sali prób spotkali się Rafał i Arek. Nieskrępowany, improwizowany lot ewoluował, niejako naturalnie pojawił się basista Łukasz Lembas (So Slow, Bad Light District) i ostatecznie, odpowiedzialny za elektroniczne szumy Michał Głowacki (So Slow, Latające Pięści).
Truchło Wolanda – Mateusz Urbański, znany (a raczej nieznany) z takich zespołów i projektów jak Latające Pięści, DACH czy mia100w. Zaczynał od korpo-metalu, teraz tworzy w klimatach shoegaze i loopergaze.


20.04 – Otwarcie Ogródka w Pogłosie: koncert Nagrobki
start: 20:00
wstęp wolny
info: Nagrobki tworzą Maciej Salamon (gitara, głos) i Adam Witkowski (perkusja, głos). Muzyka Nagrobków jest mieszanką wielu wpływów – od starego polskiego big beatʼu przez gitarowy noize, zimną falę, a nawet wczesny black metal. Zgodnie z tym czego można spodziewać się po zespole o tej nazwie – teksty większości piosenek traktują o przemijaniu, śmierci i odchodzeniu, ale mimo to pozbawione są elementu patosu.


23.04 – Lotto
start: 20:00
bilety: 25 zł przedsprzedaż (www.goingapp.pl) / 35 zł w dniu koncertu
info: Lotto to zespół założony pod koniec 2012 roku, skupiający trzy kreatywne umysły współczesnej muzyki. Razem eksplorują granice takich rodzajów muzyki jak improv, country, noise, minimalizm, tworząc muzykę hipnotyczną i wzruszającą jednocześnie.


24.04 – Author & Punisher + Lingua Ignota
start: 19:00
bilety: 50 zł przedsprzedaż (www.goout.net i www.going.pl) / 60 zł w dniu koncertu
info: Klub Pogłos I Deerhunter Booking serdecznie zapraszają na koncert projektu Author & Punisher, który promuje swój najnowszy album Beastland. Muzyka wesprze amerykański projekt eksperymentalny Lingua Ignota.


25.04 – Petlia Pristrastija (BY) + Bastard Disco
start: 19:00
bilety: 20 zł / 25 zł
infoPetlia Pristrastija (Петля Пристрастия) – post-punk, Mińsk (BY) – nowy album “Гул”/”Warkot” (2019) to kolejna próba diagnozy szarości przeszywającej wschodnioeuropejskie krajobrazy i umysły. Konsekwentne następstwo eterycznego “Фобос”/”Fobos” (2013) oraz majestatycznego “Мода и облока”/”Moda i obłoki” (2016). Trzecia część historii istnienia jednostki w anemicznym świecie.
Bastard Disco – noise rock/post-hardcore, Warszawa – garażowe brzmienia w stylu lat 90-tych z albumu “Warsaw Wasted Youth” (2017) odmieniły charakter stołecznego undergroundu. Album “China Shipping” mający się ukazać tydzień po koncercie odmieni charakter najbliższej wiosny. Odpowiedź na pytanie czego słuchać w majowe późne powroty do domu jest oczywista.


28.04 – Moon King (CAN) + Eurodanek
start: 20:00
bilety: 20 zł przedsprzedaż (www.going.pl) / 25 zł w dniu koncertu
infoMoon King to pseudonim producenta, piosenkarza i kompozytora Daniela Benjamina. Urodzony w Toronto muzyk spędził rok 2016 w Detroit, gdzie legendarna i jedyna w swoim rodzaju, jeśli chodzi o muzykę, dzielnica Hamtramck stała się jego domem i inspiracją dla nowego zestawu nagrań. Współpracując z lokalnymi artystami i muzykami, a także mając okazję odetchnąć po kilku latach ciągłego koncertowania, Daniel stworzył zupełnie nowy zespół z dźwiękiem czerpiącym z początków muzyki tanecznej, od synthpopu, disco i muzyki house aż po piosenkowo zorientowany pop nawiązujący do Bee Gees czy Prince’a.
EURODANEK zadebiutował singlem „W ruchu cały czas” wydanym przez warszawską wytwórnię Polonia Disco. Jego inspiracją jest muzyka klubowa lat 90-tych, a koncerty to podróż w świat rejwu, miłości i high energy.


29.04 – Matt Baird (USA)
start: 20:00
bilety: 30 zł
info: Matt Baird znany szerzej jako wokalista rockowego SPOKEN, autor, gawędziarz i dusza towarzystwa. Od powstania SPOKEN w 1996 niemal non stop w trasie po całym świecie. Jako członek SPOKEN dzielił scenę z takimi tuzami jak VOLBEAT, DEMON HUNTER, LIVING SACRIFACE i wielu wielu innych. W 2015 popełnił również album solowy z którego materiał zaprenetuje na koncercie uzupełniając go największymi hitami SPOKEN w wersji akustycznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj