“Września” – zimnv z drugim teledyskiem z nowego krążka

0

Do sieci trafił drugi już klip promujący wydany w maju album “Ślady Czereśni” grupy zimnv. Po dobrze przyjętym singlu “Dałbym Ci Wszystko”, przyszła pora na teledysk do utworu “Września”. Wydawcą płyty jest Broda Records.

Teledysk do “Wrześni” nawiązuje stylistyką do lat 90-tych. Zarówno sceneria jak i charakteryzacja przywodzi na myśl tamten okres. Klip czerpie również inspiracje z kinematografii i fotografii sprzed 30 lat. Dla zespołu jest to kolejny etap rozwoju artystycznego.

“Września” to utwór, który osadzony jest głęboko w mojej rodzinnej miejscowości. W tekście wcielam się w nastoletnią wersję siebie samego, zmagam się z powtarzalnością lat spędzonych w domu, chęcią wyruszenia w dorosłość. Kawałek poniekąd jest lustrzanym odbiciem utworu Ślady Czereśni, który jest jednym z closerów albumu. Razem te dwie piosenki budują kompletny obraz Wrześni – z jednej strony nudnego, przewidywalnego i zaściankowego miasta, z drugiej magicznego miejsca dorastania. To połączenie tych dwóch potencjalnie sprzecznych wspomnień zbudowało narrację całości płyty.
– komentuje Kuba Zimny, frontman.

Nad najnowszym teledyskiem pracował ten sam kolektyw odpowiedzialny za poprzednie materiały wideo – makemake. Za reżyserię i montaż odpowiada Adam Romel, za pracę kamery Mateusz Nowak, a za zdjęcia zakulisowe z planu Piotr Bedliński.

Więcej o zespole na www.facebook.com/zimnv.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here