Within Temptation na dwóch koncertach w Polsce

0

Holenderska grupa z pogranicza rocka gotyckiego odwiedzi Polskę, by w ramach trwającej trasy koncertowej zagrać również w dwóch polskich miastach. Wraz z organizatorem koncertów – agencją Go Ahead zapraszamy 26 października 2018 do poznańskiej Sali Ziemi i dzień później (27.10) na warszawski Torwar!

Formacja Within Temptation powstała w 1996 roku z inicjatywy Roberta Westerholta i Sharon den Adel. Rok później, nakładem niezależnej holenderskiej wytwórni DSFA ukazał się debiutancki longplay kapeli („Enter”). Dzięki tej płycie zespół ruszył w trasę po Europie, zdobywając dzięki znakomicie przyjmowanym koncertom coraz większe uznanie. Po krótkiej przerwie wrócili w 2000 roku – nadal koncertowali po Europie umacniając renomę a jednocześnie, 1 grudnia, wydali drugi krążek „Mother Earth”. Nowy album zdobył uznanie krytyków. Jeden z największych holenderskich magazynów „Aloha” pisał: „Symfoniczne i celtyckie elementy mieszają się z imponującym głosem Sharon den Adel. Miażdżący przełom Within Temptation mają już za sobą”. Na holenderskich listach przebojów album pozostawał przez ponad trzy tygodnie. Zespół zaczął też koncertować więcej w Europie (w tym supportując Paradise Lost), wybrał się również do Meksyku na największe festiwale. W 2004 roku grupa wróciła do studia nagrywając trzecią płytę “The Silent Force”, z której pochodzi m.in. singiel „Memories”:

Koncertowo formacja supportowała Iron Maiden, grając z grupą w Paryżu i Zurychu, odbyła także część trasy z Rammstein. W 2014 roku formacja nagrała singiel z jednym z polskich muzyków – Piotrem Roguckim, wokalistą zespołu Coma. „Gdy napisaliśmy utwór Whole World Is Watching czuliśmy, że dobrze by w nim zabrzmiał fajny, mocny męski głos. Pełen energii, ale również emocji głos Piotra idealnie pasował do tego kawałka, dlatego jesteśmy niezmiernie zadowoleni z efektu” – komentuje wokalistka Sharon den Adel. Utwór ukazał się na krążku „Hydra”.

Koncerty Within Temptation odbędą się 26 października 2018 na Hali MTP w Poznaniu i 27 października 2018 na warszawskim Torwarze 

Bilety w cenach 130 zł (miejsca stojące) / 150 zł (miejsca siedzące numerowane) do kupienia na  www.within-temptation.comwww.go-ahead.plwww.biletomat.plwww.ebilet.plwww.ticketpro.plwww.ticketmaster.pl, oraz w sklepach sieci Empik, Media Markt, Saturn

Więcej info o koncertach na www.facebook.com/events/746879528833567 (Poznań) i www.facebook.com/events/155424111870702 (Warszawa). Info o zespole szukajcie na www.facebook.com/wtofficial.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here