“White Album” – 50 lat “Białego Albumu” Beatlesów w ekskluzywnym wydaniu

0

To dopiero wiadomość! Już na początku listopada światło dzienne ujrzy specjalne wydanie “Białego Albumu” – ekskluzywnego krążka zawierającego prawie 50 niepublikowanych i zremasterowanych utworów The Beatles.

Od 50 lat “Biały Album” zachwyca, inspiruje i podbija serca kolejnych pokoleń wielbicieli muzyki. Już 9 listopada do sklepów trafią cztery nowe wersje kultowego wydawnictwa. 30 utworów zmiksowanych na nowo przez Gilesa Martina i Sama Okella w stereo, 5.1 surround audio zostanie wzbogacone o 27 wczesnych wersji demo oraz 50 kawałków z sesji nagraniowych w studiu. Większość z nich nigdy wcześniej nie była wydana. Po raz pierwszy w historii “The White Album” zostaje wydany z dodatkowymi materiałami i wersjami demo.

W pracach nad remasterem “The White Album” staraliśmy zbliżyć się maksymalnie do dźwięków The Beatles w studiu. Odkrywaliśmy kolejne warstwy “Glass Onion” z nadzieją, że zaskoczymy zarówno najwierniejszych słuchaczy, jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tym krążkiem – mówi Giles Martin.

Zremasterowany “The White Album” będzie dostępny w następujących formatach:
Super Deluxe: 7 płyt CD, w tym:
CD1, CD2: “The Beatles” (“The White Album”) 2018 stereo album mix
CD3: Esher Demos
CD4, CD5, CD6: 50 utworów z sesji nagraniowych w studiu
Blu-ray: 2018 album mix w wysokiej rozdzielczości PCM stereo, 2018 DTS-HD Master Audio 5.1 album mix, 2018 Dolby True HD 5.1. album mix, 2018 bezpośredni oryginalny mix mono
Deluxe: “The Beatles” (“The White Album”) 2018 stereo album mix + Esher Demos
Format 3CD lub
Deluxe 4LP: 180-gramowy 4LP box set – cyfrowa kolekcja 2018 stero album mix – 27 kawałków z Esher Demos
Standard 2LP Vinyl: “The Beatles” (“The White Album”) 2018 stereo mix z repliką oryginalnej książeczki

Zremasterowana wersja “The Beatles”, podobnie jak pierwsze egzemplarze oryginalnego “Białego Albumu”, jest ponumerowana na okładce (dotyczy wydania Super Deluxe). Do zestawu sześciu płyt CD i Blu-ray dołączona jest 164-stronicowa książeczka, w której znajdziemy m.in. kolorowe zdjęcia Johna, Paula, George’a i Ringo, a także plakat i teksty utworów. Nie zabraknie notatek od Paula McCartneya i Gilesa Martina, a także niepublikowanych materiałów czy atrakcji dla fanów w postaci przedruków reklam “The White Album”. Do wersji Deluxe 3CD dołączona jest 24-stronicowa książeczka z plakatem i zdjęciami portretowymi. Te materiały trafią także do wersji 4LP.

“Biały Album” był pierwszym długogrającym wydawnictwem The Beatles we własnej wytwórni, Apple Records. Płyta z miejsca stała się bestsellerem. Krążek utrzymywał się na szczycie listy sprzedaży w Wielkiej Brytanii przez 22 tygodnie. “The White Album” było numerem jeden również w Stanach – 8 tygodni z 65 obecności na liście. W recenzji “Rolling Stone”, która ukazała się po premierze, współzałożyciel Jann Wenner napisał: “To najlepszy album, który kiedykolwiek wydali, a tylko The Beatles mogli dokonać tej sztuki, by przebić samych siebie.”

Album możecie zamówić już teraz na http://thebeatles.lnk.to/WhiteAlbum
Więcej informacji znajdziecie też na http://www.TheBeatles.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here