„Weird Heaven” – Kamil Piotrowicz Sextet z koncertem premierowym w Teatrze Roma!

0
Kamil-Piotrowicz-Sextet---Weird-Heaven

W piątek swoją premierą miała najnowsza płyta Kamil Piotrowicz Sextet “Weird Heaven”. To jednak nie koniec dobrych wiadomości. Już 30 września w Teatrze Roma w Warszawie odbędzie się koncert promujący najnowsze wydawnictwo. Serdecznie zapraszamy!

Kamil-Piotrowicz-Sextet---Weird-Heaven_coverWeird Heaven” to już trzecia płyta w dorobku Kamil Piotrowicz Sextet. Jest to nowa jakość, która nie patrzy w przeszłość i nie ma kompleksów. Definiuje się sama używając do tego nowych określeń i powiedzenie “muzyka jazzowa” w tym przypadku nie wystarczy.

W ostatnim, czwartym singlu “Winning is for loosers”, który ukazał się w piątek 23.09, Kamil przy pomocy autotune’a wypowiada słowa, które są kluczem do odbioru całego albumu: “Anything I want, Anything You want, Anything We want, Winning is for Losers, Not for Everyone.”

Cały album do odsłuchania na Spotify >>> TUTAJ <<<

Koncert premierowy

Jak wspomnieliśmy na wstępie, premierze płyty towarzyszyć będzie koncert premierowy, który odbędzie się 30 września w Teatrze Roma. Wszystkie szczegóły wydarzenia dostępne w linku: www.teatrroma.pl/spektakl/weird-heaven-kamil-piotrowicz-sextet.

Kamil Piotrowicz Sextet to zespół grający muzykę improwizowaną opartą na autorskich kompozycjach Kamila Piotrowicza, które traktują jazz jako twórczy punkt wyjścia. W skład zespołu wchodzą przedstawiciele polskiej sceny jazzowej młodego pokolenia: Tomasz Dąbrowski (trąbka), Kuba Więcek (saksofon altowy), Piotr Chęcki (saksofon tenorowy), Andrzej Święs (kontrabas), Krzysztof Szmańda (perkusja, wibrafon) oraz Kamil Piotrowicz (fortepian, make noise 0-coast, syntezator, kompozycje). Ich repertuar łączy w sobie elementy muzyki, współczesnej, minimalizmu, popu oraz polskiego folku.

kamil-piotrowicz-sextet

Kamil Piotrowicz prowadzi zespół, dając mu swobodę wędrowania daleko i wszerz, zawsze odnajdując drogę powrotną do rdzenia melodii. Ważne dla niego jest zarówno myślenie mikro i makro, kontrasty, brak artystycznych kompromisów i dróg na skróty. Do zdefiniowania muzyki sekstetu potrzebne są nowe określenia i wyjście poza ramy jazzu w kierunku muzyki improwizowanej, czy kreatywnej. Poprzednie wydawnictwa zespołu, czyli „Product Placement” (2018) i „Popular Music” (2016), otrzymały nominacje do nagrody Fryderyk w kategorii Album Roku Jazz w latach ich wydania.

Utwory z nowego albumu „Werid Heaven” (2022) miały swoją prapremierę na festiwalu Jazztopad w Nowym Jorku; zespół występował na najważniejszych polskich festiwalach, koncertował także w krajach Europy jak i poza nią (Afryka, Tanzania).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj