“We Play for Ukraine”: Koncert charytatywny w Starym Maneżu w Gdańsku

0
we_play_4_ukraine_festival_stary-manez

27 marca 2022 w Starym Maneżu w Gdańsku zagrają dla Was: Martin Lange, Kinga i Karolina Pruś, Piotr Lemańczyk Electric Band, Alicja Serowik, Olko.m.trio. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na Fundację Gdańską – zbiórkę Gdańsk Pomaga Ukrainie.

“W geście solidarności, gramy dla Ukrainy! Naszym festiwalem chcemy okazać wsparcie sąsiadom na wschodzie, oraz tym, którzy uciekając przed wojną zamieszkali tuż obok nas. Niech ten koncert będzie wyrazem sprzeciwu NAS WSZYSTKICH przeciwko rosyjskiej agresji na Ukrainę. Mamy możliwość wsparcia pokrzywdzonych w tej wojnie, udzielenia pomocy najbardziej potrzebującym oraz zjednoczenia się. Festiwal jest NASZYM wołaniem o pokój.”

– komentuje Michał Mierzejewski, właściciel agencji muzycznej Music Landscapes Management i organizator koncertu

Wystąpią:

MARTIN LANGE [pop]

Martin Lange to duet wziętych songwriterów w debiutanckiej i w pełni autorskiej odsłonie. Po kilku latach intensywnej pracy studyjnej nad muzyką innych artystów, stworzyli własną – intensywnie emocjonalną i osadzoną w indie popowym klimacie.

KINGA i KAROLINA PRUŚ [pop]

Bliźniaczki o odmiennych temperamentach, które łączy wspólny talent i pasja do muzyki. Mając za sobą sukcesy w wielu projektach, postanowiły tworzyć muzykę najbliższą swoim sercom. Obrazowe i intrygujące teksty, oprawione są muzyką będącą wypadkową fascynacji soulem, szeroko pojętą alternatywą.

PIOTR LEMAŃCZYK ELECTRIC BAND [jazz]

Piotr Lemańczyk (b.), Marcin Wądołowski (g.), Tomasz Łosowski (p.)
Piotr Lemańczyk jest uważany za jednego z najwybitniejszych europejskich basistów jazzowych. Koncertuje i nagrywa z nazwiskami światowego jazzu takimi jak: Walter Smith III /USA/, Jerry Bergonzi /USA/, Seamus Blake /USA/, Dave Kikoski /USA/, Tim Hagans /USA/, Brian Melvin /USA/, Gary Novak /USA/, Avishai Cohen-tr /Izrael/ , Soweto Kinch /GB/ , Leszek Możdżer, Krzesimir Dębski, Zbigniew Namysłowski, Dominik Wania, Krystyna Stańko, MAP, Maciej Sikała i innymi.

ALICJA SEROWIK [jazz/folk]

Wokalistka jazzowa poszukujca w muzyce wzruszajcej melodii, wysublimowanej harmonii, pikna, nieprzewidywalnoci i wolnoci wypowiedzi. Std jej miłość do jazzu. Inspiruje si szeroko pojt muzyk improwizowan z elementami sonorystyki, a take muzyk ludow regionu, z którego pochodzi.

Olko.m.trio [jazz]

Olko.m.trio. to debiutujący trójmiejski zespół o nieszablonowej stylistyce. Możemy w nim usłyszeć inspiracje harmonią jazzową, rozbudowane części improwizowane, jak również zamiłowanie do mocniejszych wyrazów przekazu, muzyki filmowej i klasycznej. Liderką i kompozytorką utworów formacji jest pianistka Aleksandra Mularczyk (olko.m). Muzyka olko.m.trio jest hołdem dla niezależności i ponętności życia. Jego chwil udręczonych jak i tych dotkliwie pięknych. Cichych krzyków duszy, które na zewnątrz nie wybrzmiewają wyniośle. Muzyczna materializacja soczystych kolorów i intensywności zmysłów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj