“Warszawa czeka” – Sorry Boys prezentują nowy singiel

0

Zespół Sorry Boys opublikował w sieci klip do kolejnego, trzeciego już singla z albumu “Miłość”. Piosenka nosi tytuł “Warszawa czeka”.

Do utworu “Warszawa czeka” zespół nagrał koncertowy teledysk, zarejestrowany podczas trasy koncertowej “Miłość” w Warszawskim Palladium. W nagraniu gościnnie udział bierze Kayah i kwartet smyczkowy pod batutą Magdy Laskowskiej.

Warszawa jest dla mnie niewyczerpanym źródłem inspiracji. Komponuję przy oknie z widokiem na panoramę Warszawy. Słowa i melodia tego utworu przyśniły mi się w nocy po tym, jak słuchałam “Brackiej” Grzegorza Turnaua i myślałam, że chciałbym napisać mocny i wyrazisty utwór z refrenem o Warszawie.
– mówi Bela Komoszyńska.

Płyta “Miłość” to pierwszy w pełni polskojęzyczny i najbardziej piosenkowy album Sorry Boys. Znalazło się na nim 11 utworów wypełnionych nośnymi melodiami i dojrzałymi tekstami Beli Komoszyńskiej. “Miłość” pokazuje oblicza najważniejszego uczucia świata z prywatnej i uniwersalnej perspektywy. Portretuje kobiecość uchwyconą w procesie życiowej zmiany i robi to z przytupem. Gościem specjalnym albumu jest Kayah, która przejmująco zaśpiewała w jednym z utworów.

– Miłość to najważniejsze słowo świata. Kocham kochać. Na tej płycie jestem piewcą miłości jako kobieta, jako matka i człowiek. Piosenki na nią pisałam w najszczęśliwszym okresie mojego życia. Kobiety, mężczyźni, nasza córka, miasto Warszawa to są bohaterowie, których znam, rozumiem, kocham. I ja, w procesie zmiany, raz jako Bogini Matka, raz jako Carmen. Towarzyszyły mi zapachy Buddy, biblii i flamenco oraz filmowa trylogia miłosna Luci Guadagnino. “Miłość” jest najbardziej bezpośrednim z naszych albumów. Jeszcze nigdy moje życie prywatne i zawodowe nie było ze sobą tak nierozerwalnie związane, jak podczas powstawania tej płyty. Po raz pierwszy wszystkie teksty na płytę napisałam w języku polskim. Proces tworzenia muzyki i słów na “Miłość” był wyjątkowo natchniony i radosny. Chciałabym, że w ten sam sposób te piosenki odnalazły swoje miejsce w życiu słuchaczy.
– dodaje Bela Komoszyńska.

Album Sorry Boys “Miłość” ukazał się 10 maja 2019 r.
Sorry Więcej o zespole na www.facebook.com/sorryboysmusic.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here