„Ulubiona piosenka” – posłuchajcie nowej piosenki Michała Kowalonka

0

Do sieci trafiła „Ulubiona piosenka” autorstwa Michała Kowalonka. Utwór promuje debiutancki album artysty zatytułowany „O miłości w czasach powstania” i nagrany został z wokalistką polsko- ukraińskiego zespołu DAGADANA, Dagą Gregorowicz.

„O miłości w czasach powstania” to długo oczekiwany, pierwszy solowy album Michała Kowalonka, lidera zespołu Snowman, byłego wokalisty zespołu Myslovitz. Materiał ten to kwintesencja dotychczasowej działalności artystycznej Michała: z jednej strony spełnia oczekiwania fanów Snowman stawiając na wyrafinowane, nieoczywiste melodie. Z drugiej trafi również do fanów Myslovitz dzięki piosenkowej formie, zgrabnie łączącej pop z alternatywą.

Tak sam Artysta opowiada o albumie:

Jest zbiorem specjalnie skomponowanych i napisanych piosenek, do napisania których za inspirację posłużyły mi dzienniki, podania, wiersze z  czasów powstania wielkopolskiego, dotarłem do historii uniwersalnych i ponadczasowych. To co działo się wtedy mogło równie dobrze wydarzyć się dziś czy jutro. Ale każdy bohater występujący w tych piosenkach jest żywym przykładem na potrzebę lojalności, przyjaźni, miłości, relacji międzyludzkich, bliskości, więzi, czy wspólnoty”.

Tracklista albumu prezentuje się następująco:

  1. Matki (gościnnie: Maciej Fortuna)
  2. Grudniowa etiuda
  3. List od syna
  4. To nie koniec (wokal: Bogna Jurewicz )
  5. Czemu mi serce tak bije
  6. A gdyby tak nie było (wykonanie: Snowman, gościnnie:  Wojtek Grabek)
  7. Przez chmury i rzeki
  8. Ulubiona piosenka (wokal: Dagmara Gregorowicz)
  9. Opowieść
  10. Impresja  na motywach Paderewskiego – Daniel Grupa

Więcej o artyście na https://www.facebook.com/KowalonekMichal/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj