U2 ujawnia datę premiery nadchodzącego albumu! Najnowsza płyta jeszcze przed Świętami

0

Niespełna dobę po zaprezentowaniu singla “You’re the Best Thing About Me“, zespół U2 podzielił się z fanami datą premiery nadchodzącego albumu “Songs of Experience“.

Podczas wywiadu dla “New York Times” muzycy poinformowali, że płyta w sprzedaży pojawi się 1 grudnia. Wokalista grupy wyjawił również, że cały album jest komentarzem do współczesnych zawirowań politycznych. W realizacji materiału zespołowi pomagali Royal Blood, Ryan Tedder z OneRepublic, Jacknife Lee (R.E.M., The Killers) i Steve Lillywhite (The Rolling Stones, Morrissey). W zestawie znajdzie się też poszerzona wersja utworu “XXX” Kendricka Lamara z udziałem Bono.

Songs Of Experience” jest kontynuacją wydanego w 2014 roku “Songs Of Innocence“. Oba albumy zainspirowane były zbiorem poematów “Songs of Innocence and Experience”, osiemnastowiecznego angielskiego poety, malarza i mistyka, Williama Blake’a. Nowy album jest kolekcją piosenek – osobistych listów do miejsc i ludzi bliskich sercu wokalisty, Bono: do rodziny, przyjaciół, fanów i… jego samego.

U2 jest bezsprzecznie jedną z największych rockowych grup naszych czasów. Kwartet sprzedał 170 milionów płyt i może pochwalić się 22 statuetkami Grammy. W 2005 roku zespół został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame.
Ostatni longplay Irlandczyków to “Songs of Innocence” z września 2014 roku. W czerwcu 2016 roku ukazało się koncertowe wydawnictwo zespołu “iNNOCENCE + eXPERIENCE – Live In Paris”.

Więcej o zespole znajdziecie na www.facebook.com/u2.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here