Two Timer w Blues Club w Gdyni

0

Blues, który gra Two Timer jest surowy i brudny. Zespół nie reprezentuje żadnego ortodoksyjnego stylu bluesa, ale w tworzeniu własnego brzmienia i muzyki zachowuje respekt dla korzennej klasyki gatunku.

Two Timer powstał pod koniec 2008 roku. Zespół gra elektrycznego bluesa, czerpiąc z korzennych wzorców gatunku, z zachowaniem tradycyjnego brzmienia, utrzymanego w stylu lat 60-ych i 70-ych. Swoją muzykę określają jako ”grunge blues na sterydach”. Repertuar koncertowy oparty jest głównie na własnych utworach. Zespół wydał swoje demo EP „Here it comes w kwietniu 2011 roku. Premiera debiutanckiej płyty „Two Timer” odbyła się 7 czerwca 2014 roku. Zespół koncertuje w klubach w Polsce, w Niemczech oraz na festiwalach m.in. Rawa Blues, JimiWay Blues Festival i Gdynia Blues Festival. W styczniu 2015 Two Timer reprezentował Polskę na międzynarodowym festiwalu International Blues Challenge w Memphis w USA.

Premiera drugiego albumu Two Timer przewidziana jest na kwiecień 2016 roku.

Obecny skład Two Timer:
Ernest Kałaczyński – gitara
Piotr Gorzkowski – wokal
Łukasz Rudnicki – bas
Max Psuja – perkusja
Wojtek Rudziński – harmonijka

Koncert Two Timer odbędzie się 9 marca 2017 roku o 19:30 w Blues Club w Gdyni. Bilety w cenie 30 zł i 20 zł do nabycia w Klubie.

Muzyki zespołu posłuchacie na www.soundcloud.com/twotimerband. Więcej o zespole znajdziecie na www.twotimer.pl i www.facebook.com/twotimerband/timeline.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj