The Sisters Of Mercy z koncertami w Gdańsku i Warszawie

0

Przychodzi taka chwila, kiedy człowiek czuje się koszmarnie stary. Patrzysz w kalendarz, widzisz rok 2017 i nagle zdajesz sobie sprawę, że jedna z Twoich ulubionych od najmłodszych lat kapel, obchodzi właśnie 37 lat na scenie. A Ty niezmiennie i z taką samą czcią słuchasz ich od co najmniej dwudziestu lat.

Te prawie okrągłe urodziny obchodzi w tym roku jedna z najpopularniejszych grup rockowych na świecie. The Sisters Of Mercy wracają do Polski, by 14 i 15 września zagrzmieć w gdańskim klubie B90 i warszawskiej Progresji. Grupa gościła w Polsce nie raz, niejednokrotnie wypowiadając się pozytywnie o występach w naszym kraju.

Ten pochodzący z Wielkiej Brytanii zespół w 1980 roku założył Andrew Eldritch. Niespełna pięć lat później zadebiutowali albumem “First and Last and Always”. Do ich najbardziej znanych utworów zalicza się między innymi: “Temple Of Love”, “Lucretia My Reflection”, “More” czy też “This Corrosion”. Dorobek grupy nie jest może nie wiadomo jak imponujący (zaledwie trzy albumy studyjne), ale umówmy się – nie liczy się ilość, a jakość.

Ich styl, to coś pomiędzy post punkiem a mrocznym rockiem pełnym solidnych gitarowych riffów. Jednak najbardziej charakterystycznym znakiem zespołu jest głęboki wokal frontmana – Eldritcha. A frontman The Sisters of Mercy to człowiek, o którym można by napisać całkiem spory artykuł… ale nie o to teraz chodzi.

Wiedząc, że nie ma i przynajmniej przez jakiś czas nie będzie nowej płyty zespołu, podczas koncertów możecie spodziewać się mieszanki największych hitów kapeli z “First And Last And Always”, “Floodland” czy “Vision Thing”.

My tradycyjnie zapraszamy was na koncert do naszego zaprzyjaźnionego klubu B90, w którym The Sisters of Mercy wystąpią już 14 września 2017 oku.

Bilety w cenach 130 zł – przedsprzedaż, 150 zł – w dniu koncertu kupicie na www.tickets.soundrive.pl.

Więcej informacji o zespole szukajcie na www.facebook.com/The-Sisters-of-Mercy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here