The Herbaliser na festiwalu Wschód Kultury–Inne Brzmienia

0

Legenda sceny jazzowo-klubowej, The Herbaliser po udanym koncercie we Wrocławiu ponownie wystąpi w Polsce. Brytyjczycy zagrają na festiwalu Wschód Kultury–Inne Brzmienia, który odbędzie się w Lublinie w dniach 27-30 czerwca 2019.

Festiwal Wschód Kultury-Inne Brzmienia, jak piszą organizatorzy, to “impreza umożliwiająca spotkanie z najciekawszymi zjawiskami muzycznymi na pograniczu różnych gatunków, tradycji i wpływów kulturowych. Oferuje muzykę ambitną, nietuzinkową, poszukującą nowych rozwiązań. To jedno z najbardziej inspirujących i odkrywczych wydarzeń muzycznych w Polsce, które pozwala usłyszeć, w sercu Lublina, światowe gwiazdy i muzyczne odkrycia.” 

Festiwal odbywać się będzie między 27 a 30 czerwca 2019 na Błoniach pod lublińskim Zamkiem. Oprócz The Hebraliser swój udział w imprezie potwierdzili także Ministry, Alexander Hacke & Danielle de Picciotto, Brain Damage, Wrekmeister Harmonies, AK/DK, We Will Fail, Dezerter i Shalosh.

Koncert The Herbaliser zaplanowany jest na 28 czerwca 2019 r.

Więcej o imprezie na www.innebrzmienia.eu.

The Herbaliser to formacja założona w latach 90. w Londynie przez dwóch producentów i muzyków – Olliego Teebę i Jake’a Wherry’ego, którzy w tym projekcie dokonali zgrabnej instrumentalnej fuzji jazzu, hip-hopu, funky oraz szeregu innych inspiracji, co pozwoliło im wypracować własną koncepcję progresywnej muzyki klubowej. Dziś ten unikatowy kolektyw cieszy się statusem prawdziwej legendy brytyjskiej sceny, operującej na pograniczu jazzu i klubowej elektroniki.

Artyści uznawani są też za jeden z najbardziej wpływowych zespołów w niezwykle twórczym i ważnym dla angielskiej sceny okresie przełomu wieków. To wtedy kolejna fala nowoczesnej muzyki z Wysp Brytyjskich zalała światowe rynki. Królował wówczas rodzący się w Bristolu trip-hop spod znaku Massive Attack i Portishead, hit za hitem nagrywała grupa Prodigy, zaś Londyn opanowały labele takie jak Ninja Tune czy Warp Records, stawiające m.in. na acid jazz, jungle, ambient czy IDM.

Obaj założyciele The Herbaliser od początku działalności grupy związani są właśnie z kultową oficyną Ninja Tune, a sam zespół (obok Amona Tobina, Bonobo czy Coldcut) był przez lata jednym z flagowych okrętów tejże wytwórni. W Lublinie zespół wystąpi w dużym, 9-osobowym, koncertowym składzie i będzie jedną z głównych gwiazd najbliższej edycji festiwalu Wschód Kultury–Inne Brzmienia.

Więcej o zespole na www.facebook.com/TheHerbaliserOfficial.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here