W ubiegłym tygodniu islandzka artystka zapowiadała premierę nowego singla promującego najnowszy album o nie znanym jeszcze tytule. Zgodnie z obietnicą Björk opublikowała klip do najnowszego utworu “The Gate”.

Za reżyserię teledysku odpowiedzialny był Andrew Tomas Huang. Wspaniałe mieniące się kolorami, świetliste widowisko przedstawia wokalistkę w niezwykłej, ręcznie robionej sukni. Kreację zaprojektował Gucci. Prace nad suknią trwały łącznie prawie 900 godzin, a do jej wykonania wykorzystano aż 5 metrów opalizującego PCW.

Piosenka “The Gate” 22 września ukaże się na winylu. Utwór promuje nadchodzący album wokalistki, o którym więcej przeczytacie na www.uptone.pl/muzyka/nowa-plyta-bjork-juz-w-listopadzie.

Björk przygodę z muzyką zaczęła mając zaledwie 12 lat.  Jako dorosła solistka wydała pierwszy album, “Debut”, w 1993 roku. Wśród jej najważniejszych utworów znajdują się “It’s Oh So Quiet”, “Army of Me” czy “Hyperballad”. Na całym świecie sprzedała kilkadziesiąt milionów płyt. Islandka miała również epizod aktorski – wystąpiła w dramacie “Tańcząc w ciemnościach” Larsa Von Triera, do którego zresztą napisała też muzykę. Za nagrany z Thomem Yorkiem utwór “I’ve Seen It All” otrzymała nominację do Oscara.

Więcej o artystce znajdziecie na www.facebook.com/bjork.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here