The Dumplings z orkiestrą na Open’erze

0

Powracający na scenę Open’era duet The Dumplings szykuje dla publiczności coś wyjątkowego. Nadchodzący koncert zespół planuje wykonać z orkiestrą.

Do Justyny i Kuby dołączy licząca 9 osób mini-orkiestra składająca się z instrumentów smyczkowych, sekcji dętej, basu i perkusji. Jest to niepowtarzalna okazja, aby usłyszeć wszystkie największe utwory zespołu w nietypowych aranżacjach.

W oficjalnej notce na profilu FB zespół pisze: Bardzo cieszymy się, że ten długo oczekiwany moment nastąpi już za chwilę. 30.06 (piątek) po raz pierwszy zagramy w wyjątkowym składzie. Dotychczasowe brzmienia przerodzą się w delikatne muśnięcia smyków i imperialne (jak to zabawnie Kuba określa) brzmienia dęciaków. Elektroniki oczywiście tez nie zabraknie. Dużo pracy i serca włożyliśmy wszyscy w ten projekt i bardzo liczymy na Waszą obecność!

Pod tekstem znajdziecie koncertową, zaaranżowaną na orkiestrę piosenkę “Ach nie mnie jednej”, którą zespół wykonał na nowOsiecka w katowickim NOSPRze.

Duet The Dumplings tworzą Justyna Święs i Kuba Kara. Muzyka formacji oscyluje między elektropopem a ambitnym popem. Ich debiutancka płyta “No Bad Days” pochodzi z maja 2014 roku i została wyróżniona Fryderykiem. W listopadzie 2015 roku premierę miał drugi album zespołu “Sea You Later”, promowany singlem “Kocham być z Tobą”, który dotarł do 5. miejsca Listy Przebojów Trójki. Zespół nagrał utwór “Oddychasz” do audiobooka “Lśnienie”. Grupa wystąpiła też na cenionym przez muzyczną branżę festiwalu SWXW w Austin, w Teksasie.

Więcej o zespole znajdziecie na www.facebook.com/TheDumplings.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here