#talentobranie ID Records z ESKĄ – wielki konkurs muzyczny o karierę muzyczną trwa

0

Społeczna izolacja, jak się okazuje, ma zarówno wady, jak i zalety. Do grona tych pozytywnych konsekwencji pandemii z całą pewnością można zaliczyć konkurs #talentobranie zorganizowany przez ID Records we współpracy z radiem ESKA.

Wraz z początkiem kwietnia rozpoczął się wielki konkurs muzyczny organizowany przez wytwórnię ID Records we współpracy z ESKĄ. Konkurs napędziła akcja #śpiewajinagrywajwdomu, która zachęcała do nagrywania swoich wykonań, aby bez wychodzenia z domu dać sobie szansę na sukces na poziomie, który dotychczas był w sferze marzeń Uczestników!

Spośród kilku tysięcy zainteresowanych, wybrana została grupa 200, która dostała szansę na pokazanie się dziesiątkom tysięcy nowych fanów, którzy śledzą konkurs od początku na specjalnie utworzonej w tym celu grupie na Facebooku “Społeczność ID Records | #talentobranie” oraz Instagramie. W następnej kolejności Uczestnicy stoczyli między sobą pojedynki o awans do kolejnego etapu w postaci transmisji na żywo, podczas których zaprezentowali swoje realne umiejętności oraz osobowość. Od tego etapu Uczestników oceniło także 10 jurorów, wśród których znaleźli się też znani Artyści – Filip Lato, Marcin Januszkiewicz i Jula, a także producenci muzyczni, trenerzy wokalni i wielu innych.

Wśród Uczestników, którzy aktualnie walczą o awans do kolejnego etapu znaleźli się m.in. Zosia Sydor, Karolina Wiśniewska, Oliwia Socha, Lilit Minasyan z Voice of Poland, a także plejada młodych, niezwykle zdolnych Uczestników Voice Kids m.in. Ola Kędra, Oskar Brzostowski, Estera Kmiecik, Maja Czepczyńska, Antek Szydłowski, Oliwia Kopiec, Lara Hidane, Alicja Dziurdziak… nie brakuje też absolutnych odkryć konkursu, którzy niczym nie odstają od wymienionej wcześniej grupy. Uczestnicy mają od 12 do 35 lat – prezentują więc zróżnicowane kategorie wiekowe, jednak wszyscy oceniani są wg tych samych, wymagających kryteriów.

Aktualnie konkurs jest na 3 etapie, do którego Uczestnicy nagrali w profesjonalnym studio covery znanych przebojów – podlegają one ocenie słuchaczy Radia Eska, czytelników portalu Eska oraz jurorów, których skład został rozszerzony o kolejną 10 – m.in. Gosię Andrzejewicz, Adama Stachowiaka a także utytułowanych nowych producentów muzycznych – Mavooi’a, Adiego Owsianika, Juliusza Kamila i wielu innych – na tym etapie w konkurs zaangażowane zostało już 20 przedstawicieli branży.

Każdego dnia można oddać 1 głos na dowolnego Uczestnika. Głosowanie otwarte jest do 21 sierpnia, głos oddacie na stronie https://talentobranie.eska.pl.

W kolejnym etapie Uczestnicy będą mieć szansę nagrać wspólnie występ z Artystą do jego repertuaru , które oceniać będzie jeszcze bardziej rozszerzony skład jurorów a ostatecznie w finale – zaplanowanym na październik 2020 – zaprezentują się na scenie podczas gali finałowej i koncertu na żywo. Założeniem jest organizacja otwartego wydarzenia dla publiczności, jednak z uwagi na obecną sytuację w kraju związaną z pandemią, niewykluczona jest w tym wypadku impreza “online”, transmitowana do internetu lub TV. Batalia toczy się o kontrakt wydawniczy i produkcyjny z ID Records na realizację singla, teledysku oraz kampanii promocyjnej, także w mediach sieci ESKA – jest to więc rywalizacja o prawdziwą trampolinę do kariery!

Sponsorem konkursu jest dystrybutor najwyższej jakości mikrofonu USB oferującego studyjną jakość dźwięku – Apogee HypeMiC, o którym szczegóły można przeczytaj na stronie spiewajinagrywaj.pl oraz w poniższej publikacji:

Apogee HypeMic, mikrofon pojemnościowy z wbudowanym kompresorem analogowym!

Konkurs wokalny #talentobranie to jedyna w swoim rodzaju rywalizacja przygotowana przez profesjonalistów, której formuła gwarantuje sprawdzenie się w każdym aspekcie, z którym spotykają się Artyści w karierze. Konkurs zaczął się w Internecie, aby następnie poprzez studio, spotkania i nagrania z influencerami – Artystami i transmisje na żywo móc znaleźć się na prawdziwej scenie wśród publiczności, przedstawicieli branży i sław! Nagrodą jest potężna trampolina do kariery, ale w naszym konkursie wygrywasz na każdym etapie! Organizatorem jest wytwórnia ID Records tworzona przez profesjonalistów, a zwycięzców wybierają fani i branża, wszystko to w niezwykle atrakcyjnej formule, która sprawia, że Uczestnicy przeżywają niesamowitą przygodę oraz poznaje ich mnóstwo nowych ludzi.

Więcej szczegółów także na:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here