Still Corners na jedynym koncercie w Polsce

0

Pochodząca z Londynu synth popowa grupa Still Corners przyjedzie do Polski. Jedyny koncert w naszym kraju odbędzie się w czerwcu w klubie Pod Minogą w Poznaniu.

Still Corners powróciło w 2018 roku z nowym albumem „Slow Air”. Wywołując klimatyczne dźwięki „Slow Air” kontynuuje podróż zespołu z bujnym, eterycznym albumem inspirowanym gorącem Ameryki na zachodzie.

“Chcieliśmy usłyszeć piękną gitarę i perkusję, a także coś zupełnie nieokreślonego w połączeniu z klasycznym klimatem pisania piosenki. Zawsze staramy się uzyskać dźwięk, który słyszymy w sobie. Nazwa „Slow Air” przywołuje mi nastrój albumu – stały, niesamowity i piękny “. Tessa Murray.


KTO: Still Corners
KIEDY: 8.06.2019, godz. 19:00
GDZIE: Poznań // Pod Minogą

Bilety w sprzedaży od 24 stycznia w cenach 49 zł– www.winiarybookings.pl, 55 zł – www.biletomat.pl, www.eventim.pl, www.ticketmaster.pl (Media Markt, Empik), 65 – w dniu koncertu.

Organizatorem wydarzenia jest agencja Winiary Bookings.
Informacje o wydarzeniu na www.facebook.com/events/545879542578247.


W muzyce Still Corners możemy usłyszeć wpływy obejmujące kosmiczne eksperymenty Vangelisa, ekspansywne, kinowe dźwięki Ennio Morricone iraz efektowny synth pop z lat 80. Still Corners to projekt Grega Hughesa i Tessy Murray. Grupa powstała niedługo po amerykańskiej ekspedycji Hughesa, który przypadkiem spotkał Murray na londyńskim dworcu kolejowym w 2009 roku.

W 2010 r. Still Corners wydali single “Don’t Fall in Love” i „Wish” na 7” dzięki brytyjskiej wytwórni The Great Pop Supplement. Temu wszystkiemu towarzyszył teledysk do utworu “Wish” w reżyserii Lucy Dyson. Sprzedając wszystkie 700 egzemplarzy w ciągu jednego dnia, Sub Pop zwrócił należytą uwagę i szybko podpisał kontrakt z grupą. Ich pierwsza pełnowymiarowa płyta “Creatures of a Hour” została wydana przez Sub Pop w 2011 roku. Do czasu swojego drugiego krążka w 2013 roku, Still Corners przeniósł uwagę z lat 60. na rzecz bardziej śliskiego, bardziej ’80-tonowego brzmienia. Kolejne wydawnictwo Sub Pop, „Strange Pleasures” zawiera przebojowy singiel „Fireflies” (Pitchfork, Best New Track) i hit typu “The Trip”.

Aby nagrać swój trzeci album, Murray i Hughes przenieśli się z Londynu na angielskie wybrzeże. Poruszoni intensywnym ciemnym kolorem wody, nazwali zestaw piosenek Dead Blue. Album, w którym znalazł się inspirowany przez Briana Wilsona singiel „Lost Boys”, został wydany we własnym sumptem Wrecking Light Records przez Still Corners we wrześniu 2016 roku i był najwyżej ocenianym albumem popowym w The Line of Best Fit w 2016 roku.

Ostatni album Still Corners wydany został w 2018 roku. Krążek nosi tytuł „Slow Air”.

Więcej o grupie www.facebook.com/stillcorners.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj