Something Must Break – znamy pierwsze szczegóły imprezy

166

Już jesienią tego roku w Krakowie rusza nowy cykl koncertów, a w programie wykonawcy z różnych stron świata – niepokorni, burzący schematy.

Na dobry początek organizator imprezy, Artur Rojek zaprosił przedstawicieli alternatywnej sceny zza oceanu – Priests, Mount Eeerie i Cities Aviv.

Priests – post-punkowa sensacja z Waszyngtonu, z charyzmatyczną Katie Alice Greer na wokalu. Udowodnią niedowiarkom, że brudne, gitarowe brzmienie nie wyklucza iście jazzowych poszukiwań rytmicznych.
Mount Eerie – były lider The Microphones i autor przełomowych „Winds Poem” oraz “A Crow Looked at Me”, gdzie songwriting jest tak intymny, że dalej jest tylko spowiedź.
Cities Aviv – jedna z ciekawszych postaci alternatywnego hip-hopu. nie ma najmniejszego problemu z burzeniem stereotypów. W swoich nagraniach nawiązuje zarówno do muzyki soul, jak i nowej fali, industrialu czy IDM, a jego aspiracje zdecydowanie wykraczają poza hip-hopowe trendy.

Wszyscy trzej wykonawcy pokazują szerokie spektrum brzmieniowe, tematyczne, gatunkowe. A to dopiero początek muzycznych poszukiwań z Arturem Rojkiem.

Dla samego pomysłodawcy imprezy, Something Must Break jest rozwinięciem idei, która scala rozmaite wrażliwości i dziedziny. – Wyciągać ludzi z ich strefy komfortu, prowokować, niepokoić, a jednocześnie przedstawiać im muzykę świeżą i inspirującą. Taką, którą łączy różne brzmienia i jednocześnie wykazuje związek z rzeczywistością, jaka ją otacza, czy to w sensie indywidualnych doznań, czy też przemian społeczno – politycznych.

Koncerty Something Must Break odbędą się na scenie Małopolskiego Ogrodu Sztuki w Krakowie (ul. Rajska 12) w dniach:
Priests – 14 października 2017
Mount Eerie – 3 listopada 2017
Cities Aviv – 1 grudnia 2017

Bilety w sprzedaży od 20 czerwca, dostępna na mos.art.pl, www.ticketpro.pl i w kasie Teatru Słowackiego, w cenach: przedsprzedaż 45 zł, w dniu koncertu 55 , dla wszystkich uczestników OFF Festivalu ceny niższe o 20% (odpowiednio 35 i 45 zł).

Więcej o pomysłodawcy imprezy znajdziecie na www.facebook.com/artur.rojek.official.