Skunk Anansie z koncertem w Gdańsku

0

Ponad dwadzieścia niezwykłych lat, pełnych podróży po całym świecie i multiplatynowych wydawnictw. Jak mówi ikoniczna frontwomanka brytyjskiego Skunk Anansie, po takim czasie wciąż są outsiderami, ale dobrze się z tym czują: To, co na początku twojej drogi świadczy o twojej inności, staje się tym, za co ludzie cię kochają. – opowiada o historii zespołu.

Założony w Londynie kwartet już w 1994 roku pokazał swoją indywidualność, dając objąć stery androgenicznej, czarnoskórej i bezwłosej wokalistce, uzbrojonej w niepodrabialny na całym świecie falset.

Byli za ostrzy jak na popularną w tamtym okresie brit popową scenę, jak również zbyt oryginalni dla fanów amerykańskiego grunge’u. Poszli więc w swoją stronę – gdzieś pomiędzy próbami wpasowania się w nurt brit rockowy a inspirowanie się takimi wykonawcami jak Rage Against The Machine czy Nirvana, Skunk Anansie wyrosło na twór, który w niczym nie przypominał żadnego z tych nurtów i zespołów.

Dzikość dźwięków i imidżu świetnie korespondowały z polityczną niepoprawnością grupy. Choć w wielu sklepach muzycznych, ze względu na czarnoskórą Skin, ich płyty można było znaleźć w dziale z muzyką R&B, rosnące grono fanów wiedziało, że mają do czynienia z czymś zupełnie innym: elektryzującym brzmieniem na nagraniach i szalonymi koncertami, co w konsekwencji zaprocentowało pięcioma milionami sprzedanych przez Skunk Anansie płyt w ciągu niecałej pierwszej dekady działalności.

Dzisiaj Skunk Anansie jest jednym z najważniejszych zespołów grających melodyjnego rocka, współpracującym od dłuższego czasu z producentem Tomem Dalgetym, znanym m.in. z działania z Royal Blood. Po letnich koncertach festiwalowych, grupa zaplanowała trasę koncertową, która promować będzie ich ostatni, szósty longplay. To właśnie podczas tej trasy zespół wystąpi na czterech koncertach w Polsce.

Koncert Skunk Anansie odbędzie się 22 lutego 2017 o godzinie 19:00 w klubie B90

Wstęp na teren Imprezy mają osoby posiadające ważny dokument tożsamości, Bilet i posiadające nie mniej niż 18 lat. Osoby posiadające nie mniej niż 16 lat mają prawo wstępu na Imprezę, za okazaniem Biletu, wyłącznie ze swoim dorosłym opiekunem posiadającym ważny Bilet.

Bilety w cenie 149 zł (przedsprzedaż) / 159 zł (w dniu koncertu) do nabycia online na tickets.soundrive.pl, www.stodola.pl, www.ticketpro.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl
oraz w Salonach Empik, sieci sklepów Media Markt i Saturn, kasie klubu Stodoła i w dniu koncertu w kasie Klubu B90 (ul. Elektryków, Gdańsk Stocznia)

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie pod adresem  www.facebook.com/events/299159440429327

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here