Ray Wilson w kwietniu w Gdańsku

171

Już w kwietniu w emocjonalną podróż muzyczną zabierze was były frontman Genesis, Ray Wilson. Te niezwykłe akustyczne występy obudzą w was zapomniane emocje, ukazując niezwykłą zdolność artysty do prezentowania utworów w bardzo poruszający sposób.

Szkocki wokalista obnaża swoje najskrytsze uczucia, zaś minimalistyczna produkcja zapewnia szczególnie intymny nastrój. Ray przeplata utwory opowieściami w stylu „Storytellers”, często pełnymi charakterystycznego, szkockiego humoru. Podczas tego koncertu będzie można usłyszeć przekrój twórczości Wilsona, zarówno utwory solowe jak i klasyki grup Cut, Stiltskin czy oczywiście Genesis w akustycznej odsłonie. Pojawią się także kompozycje z najnowszych albumów– „Song for a friend”, „Makes me think of home” czy „Time and Distance”. W styczniu 2018r. mija 20 lat od pamiętnego, pierwszego koncertu GENESIS w Polsce (1998r.), z tej okazji Ray Wilson zapowiedział pojawienie się paru niespodzianek podczas koncertu w postaci utworów z tamtej trasy i albumu Calling All Stations.

Ray Wilson wyróżniony przez „Classic Rock Magazine“ jako jeden z najwybitniejszych wokalistów brytyjskich, kompozytor i autor tekstów, ceniony szczególnie za charyzmę sceniczną i zawsze wysoką formę koncertową. W 1996 roku Ray Wilson zastąpił Phila Collinsa w roli wokalisty zespołu GENESIS. Jako frontman tej legendarnej grupy współtworzył będący na czwartym miejscu pod względem ilości sprzedanych płyt Genesis album „Calling All Stations“.
Więcej o muzyku na www.facebook.com/raywilsonofficial.

Koncert Raya Wilsona odbędzie się 24 kwietnia 2018 o godzinie 19 w klubie Stary Maneż w Gdańsku.

Bilety w cenie 80 zł do kupienia na www.pwevents.pl, w cenie 85 zł – www.biletomat.pl,  www.ebilet.plwww.ticketpro.pl oraz 90 zł – w dniu koncertu. Organizatorem koncertu jest Agencja PW Events.