Gang Śródmieście, The PAU oraz Zwierzak i Pies w Protokulturze

189

Zespół muzyczny Gang Śródmieście niedawno wydał swoją debiutancką płytę zatytułowaną „Feminopolo”. Materiału z kontrowersyjnego krążka możecie posłuchać 6-go stycznia 2018, podczas koncertu Gangu w gdańskim klubie Protokultura.

O debiutanckim albumie GANGU ŚRÓDMIEŚCIE jedni piszą „Woalki, brokat i maski w stylu Zorro. Osiedlowy sznyt i przejaskrawiona dziewczęcość”, a inni „Feministyczne gówno”. Jaka będzie wasza opinia, osądzicie sami na koncercie. Zespołowi towarzyszyć będzie The Pau oraz Zwierzak i Pies.

Gang Śródmieście, The PAU oraz Zwierzak i Pies wystąpią 6 stycznia 2018 w klubie Protokultura w Gdańsku.

Bilety w cenach 25 zł (przedsprzedaż) i 30 zł (w dniu koncertu) dostępne na www.interticket.pl.
Więcej o koncercie na  www.facebook.com/events/1992980540944883

GANG ŚRÓDMIEŚCIE tworzą Karolina Czarnecka, Magda Dubrowska i Nela Gzowska. Dziewczyny kontynuują tradycję kobiecego gangu, który grasował po Warszawie na początku XX w. W jego kodeksie zapisane było: bronić przed przemocą, wymierzać sprawiedliwość, walczyć o swoje prawa. Członkinie gangu spotykały się na tajnych zebraniach, podczas których pisały hymny i zaangażowane pieśni. Gang Śródmieście tworzy współczesne protestsongi na podstawie historii, które wysyłają mu w mailach kobiety, dzieląc się swoimi przeżyciami.
Gang Śródmieście działa w myśl idei DIY. Dziewczyny same komponują muzykę i piszą słowa, tworzą bity i teledyski. „Feminopolo” to kalejdoskop kobiecości, ironia miesza się z powagą, liryczność z drapieżnością, punk z techno, a szanty z hip-hopem.Gang powstał z potrzeby siostrzeństwa. To próba odczytania na nowo definicji kobiecości i rytuałów związanych z płcią.
Więcej o zespole na www.facebook.com/gangsrodmiescie.

THE PAU to solowy projekt Pauliny. W autorskich kompozycjach sama gra na wszystkich instrumentach. Na koncertach występuje z gitarą, a bity odtwarza z telefonu komórkowego. Muzyka The Pau to połączenie gitarowych riffów i połamanych rytmów. Czasami mocniej, czasami lżej. Pierwszy koncert The Pau odbył się w styczniu 2015 i od tego czasu zagrała mniej więcej dwieście koncertów w Polsce, dwa w Norwegii, jeden na Ukrainie. Jesienią roku 2017 zagrała krótką trasę po Portugalii oraz jeden koncert w Madrycie. Uczestniczyła jako support w trasie koncertowej zespołu Organek. Wystąpiła na kilku festiwalach. Podczas koncertów wykonuje materiał ze swojej debiutanckiej płyty „Ku.

ZWIERZAK I PIES Jest rok 1986. Zwierzak, Pies i ktoś jeszcze zapadli w dziwny letarg na skutek awarii elektrowni jądrowej w Czarnobylu. Śnią o przyszłości, o roku 2018. W tym iluzorycznym świecie Żelazna Kurtyna opadła, ulicami suną samochody na prąd, a USA zdominowały kulturę i sztukę. Zwierzak, Pies i ktoś jeszcze nucą polską melodię wyśnioną z popękanych kawałków rzeczywistości.
Skład:
Kaja Marmołowska – śpiew
Piotr Jabłoński – perkusja
Jan Jabłoński – syntezatory