Premiera singla Wojtka Cugowskiego “Nie czekaj na znak”

0

Po blisko 25 latach kariery Wojtek Cugowski, świetny gitarzysta, wokalista i kompozytor, znany m.in. z zespołu Bracia i projektu Cugowscy, debiutuje płytą solową. Album zapowiada singlowa piosenka „Nie czekaj na znak”, w której znajdziemy wszystko to, co Wojtek w muzyce kocha najbardziej!

Piękne melodie, ambitny pop, rock, hard rock i klasyczne heavy – takie granie od zawsze jest bliskie sercu Cugowskiego. Bliskie jest również muzykom, z którymi Wojtek współpracował przy solowym debiucie. Nad płytą pracuje ze starymi znajomymi z czasów zespołu Bracia: Tomek Gołąb (gitara basowa), Bartek Pawlus (perkusja), pełny skład dopełniają Bartek Jończyk (gitara) i Mariusz Nejman (instr. klawiszowe). Nad produkcją muzyczną płyty będzie czuwał Marcin Limek, znany i ceniony w branży producent muzyczny, który z sukcesami współpracował z wieloma znanymi polskimi artystami.

Oficjalne premiera teledysku będzie miała miejsce 6-go listopada na kanale YouTube Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Poniżej możecie już zobaczyć przedsmak premierowego utworu 🙂

Wspomniani Tomek Gołąb i Marcin Limek są współautorami muzyki do singla “Nie czekaj na znak”. Tekst jest dziełem Wojtka Cugowskiego. Piosenka ma proste, ale jakże ważne przesłanie – nigdy się nie poddawać, wbrew opiniom otoczenia oraz innym przeciwnościom losu należy dążyć do wyznaczonego celu, bo czas nie stoi w miejscu.

“Mam nadzieję, że pierwsza piosenka z nadchodzącej płyty przypadnie Wam do gustu. Jestem pewien, że w przyszłym roku spotkamy się na koncertach promujących nową płytę. Tego Wam i sobie życzę.”

– mówi Wojtek Cugowski

Jeśli chodzi o sposób pracy nad albumem, artysta mówi następująco: “Pracujemy nad płytą na dwa sposoby: jeden to moje wspólne spotkania z Marcinem Limkiem nad pomysłami na piosenki i składanie tych pomysłów w całość, aranżowanie utworów. Drugi to spotkania wszystkich muzyków na tzw. próbach twórczych, gdzie pojawiają się zwykle mocniejsze, bardziej rockowe numery.”

Album ukaże się wiosną 2021 roku. Fani Wojtka, którzy obserwują jego muzyczną karierę, na pewno nie będą zawiedzeni. Artysta tak mówi o zawartości płyty:

“Co mogę powiedzieć na pewno: będzie sporo rocka, sporo gitar, również brzmienia akustyczne, ale szczególnie chciałbym zadbać o to, żeby pojawiły się dobre melodie. To jest to, co bardzo cenię w muzyce.”

– dodaje Wojtek

Najprawdopodobniej wszystkie teksty na płycie będą autorstwa Wojtka Cugowskiego. Muzyk tak to wyjaśnia:

“To moja pierwsza płyta, tak naprawdę mój kolejny debiut, nie wiem, czy nie najważniejszy. Chciałbym więc, żeby całość była jak najbardziej “moja” i odzwierciedlała wszystko to, kim jestem i co chciałbym przekazać przez muzykę. Pisanie tekstów po polsku to dla mnie nowość, nie jest to łatwe, żeby napisać coś naprawdę sensownego, nie trywialnego, ale podejmuję to wyzwanie”.

Więcej szczegółów
https://www.facebook.com/wojtekcugowskiofficial

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here