Premiera płyty Laboratorium Pieśni „Rosna” w Gdańsku

0

Niezwykle ciekawa grupa, zdecydowanie nie mieszcząca się w gustach standardowego zjadacza plastikowego chleba z pobliskiego dyskontu. Te młode dziewczyny o nieszablonowych głosach bardzo mocno was zaskoczą.

Dlaczego taka zapowiedź? Bo muzyka Laboratorium Pieśni jest naprawdę inna. Nie ma tu elektroniki, wodotrysków i laserowych wizualizacji. W zamian za to, usłyszycie czysty śpiew a’capella lub z towarzyszeniem bębnów szamańskich i innych etnicznych instrumentów (m.in. shruti box, dzwonków, przeszkadzajek, fletu, kalimby, mis, gongu).  Dziewczyny śpiewają zapomniane pieśni z całego świata – ukraińskie, bałkańskie, polskie, białoruskie, a także gruzińskie, skandynawskie i wiele innych, wzbogacając je improwizacjami głosowymi i zaśpiewami, dzięki którym wokalizy zyskują wielowymiarowy, pierwotny charakter i przestrzeń.
Tego naprawdę nie da się opisać. A przynajmniej nie krótko. Posłuchajcie nagrań i sami oceńcie.

Koncert odbędzie się w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim 27 stycznia 2017 o godzinie 20:00.

Bilety w cenie 35 zł do kupienia na www.bilety.teatrszekspirowski.pl.

Oficjalna strona grupy to www.laboratoriumpiesni.pl a bieżące informacje o koncercie znajdziecie na www.facebook.com/events/904288729703311

Jakub Knera o płycie pisze: „Rosna” pokazuje zespół w utworach bardziej mistycznych, tych jakby żywcem wyjętych z rdzennych wsi, ale też bardziej żwawych, jak wyłamujące się ze słowiańskiego rodowodu, fińskie „Käppee”. W dobie postprodukowanych nagrań i napakowanych brzmieniami utworów, taki czysty wokal, pozbawiony efektów jest dla ucha doskonałą higieną, bo przypomina, że coś pozornie prostego może być złożone i wielowątkowe jednocześnie.
Cały tekst znajdziecie na: noweidzieodmorza.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj