“Powiedz gdzie” – nowy singiel Kasi Popowskiej

0

Utwór „Powiedz gdzie” to ostatni przedpremierowy singiel zapowiadający album Kasi Popowskiej, który ukaże się 27 listopada 2020 roku. Emocjonalna ballada była pierwszą piosenką skomponowaną na płytę „Toast”, zatem zapraszamy do oglądania i odsłuchu.

Nowy album Kasi Popowskiej – „Toast”, którego premiera planowana jest na 27 listopada będzie odzwierciedleniem najbliższych muzycznych inspiracji wokalistki. Już dotychczasowe single zapowiadające płytę: „Nie ma nas” i „Nim potłuczemy szkło” charakteryzowały się bardziej minimalistycznym i surowym brzmieniem, z dużą dozą gitar. W podobnym klimacie utrzymany jest najnowszy singiel „Powiedz gdzie”.

To niezwykle ważny dla mnie utwór. Był pierwszym, który powstał na tą płytę i otworzył mnie na nowy rozdział w życiu. Przyniósł nadzieję i spokój. To utwór bardzo emocjonalny, który jest wyrazem tęsknoty i nadziei jednocześnie za kimś, kogo potrzebujemy.” – mówi Kasia Popowska.

Muzyczna transformacja Kasi Popowskiej jest wynikiem poszukiwania spokoju w sobie i wokół siebie po niezwykle intensywnym czasie zawodowym.

„Trzy ostatnie lata mojego życia to moment spotkania z samą sobą. Przyglądania się własnym emocjom, po to, aby jeszcze bardziej rozumieć swoje decyzje, świadomie móc zweryfikować swoje potrzeby i oczekiwania. Dojrzałam też do tego, aby mówić otwarcie o tym, jakie pułapki czyhają na osoby wrażliwe, które na każdym kroku są oceniane. Wszystko w naszym życiu ma swoje konsekwencje. Popularność również ma awers i rewers.” – dodaje Kasia. 

Tekst piosenki napisali Katarzyna Popowska i Maciej Wasio, utwór skomponowała Katarzyna Popowska. Teledysk wyreżyserował Paweł Wochna.

Więcej szczegółów: https://www.facebook.com/kasiapopowskamusic


Kasia Popowska – biogram

Muzyka była obecna od początku w jej życiu i wokół muzyki krążyły jej działania. Najpierw skupiała się na tańcu. Marzyła o założeniu swojej szkoły tańca. Niedługo potem mocniej zainteresowała się śpiewaniem, komponowaniem piosenek i graniem na instrumentach. Pierwsze poważne kroki w tym kierunku zrobiła w wieku 16 lat, kiedy zgłosiła się do zaśpiewania na jednym z wydarzeń w łódzkim domu kultury.

Pierwszy publiczny występ był impulsem do zapisania się do grupy wokalnej w domu kultury i prowadzenia autorskiego kanału na YT, gdzie publikowała swoje wersje znanych piosenek. Jak na tamten czas było to bardzo nowatorskie i odważne działanie, które przysporzyło Kasi wielu fanów i otworzyło drogę do profesjonalnej współpracy z producentem muzycznym. Jednak ten etap przyszedł za szybko. I ostatecznie płyta nie ujrzała światła dziennego. Po tym doświadczeniu Kasia wyjechała do Anglii i skoncentrowała się na innych działaniach. Intuicja nadaje kierunek jej działaniom, nawet jeśli jej decyzje wiążą się z pójściem pod prąd. A odpowiedzialność za podjęte kroki działa na nią motywująco. 

Przełomem i szansą był telefon z wytwórni Universal Music w 2014 roku, który uruchomił lawinę zdarzeń, doprowadzając do jej fonograficznego debiutu. Singiel „Przyjdzie taki dzień” okazał się hitem. Po trzech latach od debiutu ukazała się kolejna płyta „Dryfy” i sukces w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”. Imponuje jej upór w dążeniu do celu, konsekwencja, kreatywność, pomysłowość. Odwaga w działaniu.

W sztuce, muzyce intrygują ją trudne emocje i to jak artyści je interpretują w swojej twórczości. W jej muzyce i tekstach też nie stroni od poważnych tematów, które są bliskie ludziom wrażliwym. To z kolei wiąże się z jej dążeniem do życia w zgodzie ze sobą i w kontakcie ze sobą, swoimi emocjami.

Poza muzyką interesują ją architektura wnętrz, ale też coś dla ducha, czyli medytacja, joga, ajurweda. Dużo czasu poświęca również psychologii, lubi wnikać w logikę ludzkich działań, emocji i stara się to rozszyfrować. Ruch pro-eko jest jej bliski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here