Polis Quartet oraz Jan Szczurek Quartet w Teatrze BOTO w Sopocie 22/05/2018

0

Już 22 maja w sopockim Teatrze BOTO będziemy mieli okazję usłyszeć dwa zespoły: Polis Quartet oraz Jan Szczurek Quartet!

Bilety: 20 zł
Bilety online: www.teatrboto.bilety.interticket.pl

Polis Quartet

Polis – a właściwie Paulina Porszke – studentka w klasie kompozycji i aranżacji prof. zw. dra hab. Leszka Kułakowskiego na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Aranżerka, wokalistka, pianistka. Obecnie koncentruje się na pracy nad własnym językiem muzycznym i zebraniu materiału na własny projekt. Laureatka III miejsca na X Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy oraz zwyciężczyni Nagrody Publiczności na tym samym konkursie. W muzyce ceni najbardziej emocję, którą dostarcza artysta oraz elementy muzyczne, które po nałożeniu na siebie dają wyjątkową całość. Nie przypisuje się do konkretnego gatunku, w swojej twórczości dba o wyraz i spójny przekaz emocji.

Skład zespołu:

  • Paulina Porszke – piano/comp
  • Michał Sasinowski – alt sax
  • Filip Arasimowicz – bas
  • Kacper Skolik – drums

Jan Szczurek Quartet

Zespół zagra autorski materiał, zróżnicowany pod względem nastroju, zawierający elementy swingu, jazzowej rytmiki i improwizacji. Opowiada o człowieku w dzisiejszym świecie, o jego upadkach, wzlotach, o ludzkiej nadziei i zawodach, o smutku i dumie. Człowiek często szuka ujścia dla swoich emocji, napięć życia codziennego. Może je znaleźć w ciężkiej pracy, sportach, może pisać i grać muzykę. Współbrzmienie dźwięków też można rozwiązać na dziesiątki sposobów. Skład instrumentów kwartetu – trąbka, fortepian, gitara basowa i perkusja – jest idealnym zestawieniem, będącym w stanie dobrze współbrzmieć, umożliwia jednocześnie wypełnienie melodii harmonią i wspólnym rytmem. Czasem wystarczy prosta melodia, nieograniczone możliwości harmonii zapewniają ogromne pole manewru. Rytm i jego podziały jeszcze to morze możliwości pogłębiają.

Zespół zagra w składzie:

  • Adam Skorczewski – trąbka
  • Tomasz Nowik – gitara basowa
  • Maciej Chrzęszczyk – perkusja
  • Jan Szczurek – pianino

Więcej szczegółów:
www.teatrboto.bilety.interticket.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here