“Pijane wiśnie” – Sabina zapowiada nowy utwór

0

Już niebawem na półki sklepowe trafi nowy krążek SABINY (Sabiny Karwali), “Lepidoptera”. Album zapowiada opublikowany niedawno singiel pt. “Pijane wiśnie”.

Lepidoptera” to tytuł debiutanckiego albumu, na który składa się jedenaście electro-popowych utworów. Za produkcję muzyczną odpowiada duo producenckie UPNDWN. Premiera płyty odbędzie się 13 września 2019 roku.

Płyta “Lepidoptera” jest osobistą opowieścią artystki, podszytą electro-popowym brzmieniem. Utwory powstawały w ważnym dla niej okresie, kiedy kończyła Łódzką Szkołę Filmową i rozpoczynała konfrontację z dorosłym życiem. Filmówka była dla niej od samego początku miejscem czerpania niezliczonych inspiracji, z kolei zderzenie z rzeczywistością po ukończeniu szkoły, przyniosło wiele nowych, mocnych doświadczeń, które wyraźnie odcisnęły swój ślad w tekstach piosenek.

Lepidoptera to bardzo autorski krążek. By mógł powstać potrzebowałam wielu inspiracji. Jedną z najważniejszych była niewątpliwie szkoła filmowa, która dała mi możliwość obcowania zarówno z teatrem, jak i z filmem. Spotkałam także wielu wspaniałych, twórczych ludzi, prezentujących różne wizje. Dzięki temu mogłam ukształtować swój gust i wybrać kierunek w którym chcę podążać – mówi Sabina

Do tej pory ukazało się kilka dobrze przyjętych singli SABINY – “Miejskie historie”, “Panowie w kapeluszach” czy “Kołysanka”, otwierająca Live Sesję prezentującą trzy autorskie utwory artystki.

Sabina brała aktywny udział przy komponowaniu utworów. Zależało jej na tym aby przemycić do muzyki jak najwięcej ciekawych brzmień, takich jak tykające zegary, odgłosy dzikich ptaków, stare pozytywki czy oryginalne sample, które w swoim zamyśle miały być spójne z warstwą liryczną. Za produkcję albumu odpowiadają Jan Bielecki oraz Dominic Buczkowski-Wojtaszek, działający wspólnie jako duet UPNDWN.

Więcej o artystce na www.facebook.com/SabinaKarwala.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here