Ortega Keiki – ukulele nie tylko dla najmłodszych

0

Ręka do góry, kto chciał kiedyś nauczyć się grać na gitarze, ale sześć strun wydawało mu się nie do przysłowiowego “ogarnięcia”? Dziś przedstawimy Wam ukulele Ortega Keiki – maleństwo, które, choć kierowane do najmłodszych, bez problemu podbije też dorosłe serducha!

Wielokrotnie pisałam już, że ukulele to chyba najradośniejszy instrument świata. Jeśli macie inne zdanie, rzućcie okiem na to maleństwo – sopranowe ukulele Ortega Keiki jest tak nieduże, że nie tylko świetnie sprawi się w rączce małego dziecka, ale nawet z powodzeniem zmieściłoby się do kobiecej torebki czy plecaka.

Wyobraźcie  sobie taką sytuację – ciężki dzień w pracy, idziecie po kolejną kawę, wchodzicie do kuchni, a tam… równie zmęczony życiem kolega wyciąga ukulele i zaczyna grać, hmm, np. “Somewhere Over TheRaindow” w aranżacji Israela Kamakawiwoʻole. Nie wmówicie mi, że się nie uśmiechniecie. Co więcej, może oprócz myśli, że grający kolega ma coś z głową, komuś z Was zaświta, że to przecież świetna metoda na odetchnięcie – w końcu coś tak małego, jak ukulele nie może być tak straszne i tak trudne jak wielka gitara 🙂 Poza tym, jak to mówią, muzyka łagodzi obyczaje.

Nadal nie czujecie się przekonani? Zerknijcie w takim razie na ten film:

Ortega Keiki wbrew swojemu zabawkowemu wyglądowi, jest pełnoprawnym, 100% sopranowym ukulele.

Korpus w typie sopranino oraz gryf instrumentu wykonano ze sklejki z drewna okoume, natomiast podstrunnicę i mostek Ortega Uke z orzecha. Wokół otworu rezonansowego wypalono laserowo żółwia, co tylko podkreśla wakacyjny i radosny styl ukulele.
Od strony technicznej, mamy tu 12 progów, menzurę 11,18″ (284 mm), szerokość siodełka 32 mm oraz firmowe struny UWNY-4-SO.

Ukulele posiada satynowe wykończenie i dostępne jest w ośmiu wariantach kolorystycznych: forrest green (K1-GR), ocean blue (K1-BL), coal (K1-CO), natural mahogany (K1-MM), orange (K1-ORG), pink (K1-PNK), purple (K1-PUR) oraz fire red (K1-RD).

Więcej szczegółów:
Producent – www.ortegaguitars.com
Dystrybutor – www.meinldistribution.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here