Pięciu nowych wykonawców Orange Warsaw Festival 2019

138

Organizatorzy Orange Warsaw Festival 2019 ogłosili kolejnych wykonawców, którzy dołączają do line-upu imprezy. Skład warszawskiego wydarzenia poszerzył się o Milesa Kane’a, Otsochodzi, Bitaminę, Julię Pietruchę oraz Jan-rapowanie.

Po ostatnim elektryzującym newsie o zmianie headlinera tegorocznego Orange Warsaw Festival, teraz przyszedł czas na kolejne ogłoszenie. Tym razem dotyczy ono nowych wykonawców. Jak można przeczytać w serwisach społecznościowych wydarzenia, do poznanego wcześniej składu, tj. Marshmello, Miley Cyris, Quebonafide, The Raconteurs, Solange oraz Troye Sivan dołączyli Miles Kane, Otsochodzi, Bitamina, Julia PietruchaJan-rapowanie.

Na Orange Warsaw Festival 2019 wystąpią Bitamina, Jan-rapowanie, Marshmello, Miley Cyris, Quebonafide, Otsochodzi, Julia Pietrucha, The Raconteurs, Solange oraz Troye Sivan.

Kolejni artyści Warsaw Stage! Otsochodzi, Bitamina, Julia Pietrucha oraz Jan – rapowanie dołączają do składu Orange Warsaw Festival 2019!

Opublikowany przez Orange Warsaw Festival Czwartek, 11 kwietnia 2019


Orange Warsaw Festival odbywać się będzie w dniach 31 maja – 1 czerwca na terenie toru wyścigów konnych na Służewcu.

Aktualnie w sprzedaży dostępne są bilety Regular Tickets (od 13.02.2019 do 21.05.2019 lub do wyczerpania puli biletów).

  • Karnet 2 dni 419 zł
  • Karnet 2 dni z 15% rabatem dla Klientów Orange 356 zł
  • Karnet 2 dni ze zniżką dla dzieci 209 zł
  • Bilet jednodniowy 259 zł
  • Bilet jednodniowy z 15% rabatem dla Klientów Orange 220 zł
  • Bilet jednodniowy ze zniżką dla dzieci 129 zł
  • Pakiet  łączony: karnet Orange Warsaw Festival + karnet Open’er Festival 945 zł
  • Karnet 2 dni VIP 949 zł
  • Bilet jednodniowy VIP 569 zł

Więcej o festiwalu na www.orangewarsawfestival.pl.


Miles Kane swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 17 lat, jako członek grupy The Little Flames. Po jej rozwiązaniu współtworzył zespół The Rascals. Kiedy w 2007 roku formacja wyruszyła w trasę jako support Arctic Monkeys, Miles Kane zaprzyjaźnił się z Alexem Turnerem. Obaj założyli grupę The Last Shadow Puppets, wydając jeden z najważniejszych brytyjskich albumów 2008 roku – “The Age of The Understatement”. W 2009 roku Kane opuścił The Rascals, aby skupić się na karierze solowej, a 2 lata później ukazał się jego pierwszy album “Colour of the Trap”, z którego pochodzi jeden z rockowych hymnów tej dekady – “Come Closer”. Po sukcesie solowego debiutu i międzynarodowej trasie koncertowej Miles Kane wrócił do pracy nad kolejnym albumem, a “Don’t Forget Who You Are” ukazał się latem 2013 roku. W 2016 roku, ponownie połączył siły z Alexem Turnerem, dając fanom The Last Shadow Puppets drugi album grupy – “Everything You’ve Come to Expect”. Natomiast w ubiegłym roku ukazało się długo wyczekiwane, trzecie solowe wydawnictwo Milesa – “Coup de Grace”.


Otsochodzi z każdym kolejnym albumem cementuje pozycję artysty nowoczesnego, wychodzącego naprzeciw brzmieniowym eksperymentom. Raper zadebiutował podziemnym albumem zatytułowanym “7”, który trafił do obiegu w 2015 roku. Po podpisaniu kontraktu z Asfalt Records, artysta wydał pierwszy oficjalny album “Slam” (2016). W roku 2017 Otsochodzi zaprezentował kolejną płytę “Nowy Kolor”, która szybko pokryła się platyną, a klip do singla “Nie, nie” obejrzano już blisko 70 milionów razy. Wydany w lutym 2019 roku album “Miłość” jest kontynuacją nowej fali i zajawki ciepłymi, amerykańskimi brzmieniami, przy jednoczesnych referencjach do stylu nieco bardziej tradycyjnego.


Bitamina powstała w 2005 roku w wyniku spotkania Amara i Mateusza. Niedługo potem dołączył do nich Piotr. Chłopaków szybko połączyła przyjaźń i muzyka. Nie przeszkadzało im to, że Mateusz na co dzień mieszka w Niemczech, gdzie spełnia się jako aktor i reżyser, a Amar z Piotrem wiele czasu poświęcają produkcji ekologicznego sera i warzyw. Stworzyli kolektyw, którego działalność nieprzerwanie trwa do dziś. Ich pierwszy album „Listy Janusza”, utrzymany był w stylistyce eksperymentalnego, ocierającego się o jazz hip-hopu. W 2014 ukazał się cyfrowo album „Plac Zabaw”, a pozytywne reakcje stały się motywacją do pracy nad kolejnymi produkcjami – instrumentalnym albumem „C” oraz płytą „Kawalerka”, kontynuacją „Placu Zabaw”. Mimo, iż zupełnie nie zabiegają o promocję i zaistnienie w social mediach, wokół tej trójki gromadzi się rzesza bardzo oddanych fanów, którzy doceniają wrażliwość i szczerość płynącą z twórczości Bitaminy.


Julia Pietrucha samodzielnie wydała swój debiutancki album „Parsley” w kwietniu 2016 roku. Krążek zainspirowany był kilkumiesięczną podróżą po Azji. Zaskakujący, autorski album w popowym klimacie, z elementami folku i kojącymi dźwiękami ukulele, spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem krytyki i fanów artystki, a większość koncertów podczas jej pierwszych tras wyprzedała się błyskawicznie. Kilka miesięcy po premierze pierwszej płyty Julia przeprowadziła się nad morze, które bardzo szybko stało się dla niej inspiracją do napisania utworów na drugi album. Premiera „Postcards From the Seaside” odbyła się 9 marca 2018 roku.


Jan-rapowanie to jeden z najciekawszych debiutantów swojego pokolenia. Jego charakterystyczny styl zyskał sympatię zarówno wśród hiphopowych ortodoksów, jak i wśród ludzi kompletnie niezwiązanych z tą muzyką. O Janka zabiegały różne wytwórnie, ale ostatecznie zdecydował się na SBM Label. Po udanym przetarciu w akcji SB Starter podpisał pierwszy profesjonalny kontrakt i w duecie z Nocnym zabrał się za pracę nad debiutem. W ubiegłym roku ukazało się ich pierwsze wspólne wydawnictwo “Nocna Zmjana”. Jan-rapowanie objechał z materiałem pół Polski, budując coraz większy i niezwykle oddany fanbase z którym utrzymuje wzorowy kontakt. W marcu tego roku, panowie zaprezentowali album “Plansze”.