Grupa, która stworzyła rock i metal naszych czasów, czyli Black Sabbath w lutym 2017 roku zakończyła działalność. Tuż przed przejściem na zasłużony odpoczynek zespół wybrał się w trasę koncertową zatytułowaną “The End”. I właśnie z tej trasy pochodzi klip, który mogliście zobaczyć powyżej.

Piosenka wykonana została podczas koncertu z 4 lutego 2017 roku w rodzinnym mieście kapeli, Birmingham. Był to 81, a zarazem finałowy występ  trasy “The End“. Koncert z Birmingham został nawet uwieczniony w dokumencie “Black Sabbath: The End Of The End“, którego kinowa premiera miała miejsce pod koniec września. Film ukaże się na Blu-rayu, winylu i w innych formatach jeszcze w tym roku.

Black Sabbath powstał w 1968 roku. Zespół jest uważany za najważniejszego współtwórcę wielu odmian muzyki metalowej. Jego najsłynniejszy skład tworzyli Ozzy Osbourne, Tony Iommi, Geezer Butler i Bill Ward. Kapela nagrała 19 płyt studyjnych, z których ostatnią jest “13” z 2013 roku. W trakcie pożegnalnej trasy “The End” Black Sabbath odwiedził Polskę. Grupa zagrała w wypełnionej do ostatniego miejsca krakowskiej Tauron Arenie.

Więcej o Black Sabbath znajdziecie na www.facebook.com/BlackSabbath.