Ostatni wykonawcy Prog In Park 2019

0

Poznaliśmy listę kolejnych wykonawców, którzy zamykają line-up festiwalu Prog In Park. Na jednej scenie z Opeth i Dream Theater wystąpią Haken i Bright Ophidia.

Trzecia edycja festiwalu Prog In Park odbędzie się w dniach 12-13 lipca i po raz pierwszy przybierze formę festiwalu dwudniowego. Do obecnego line-upu festiwalu dołączają ostatnie dwie gwiazdy: Haken i Bright Ophidia.

Bilety oraz dwudniowe karnety można zakupić na sklep.knockoutprod.net (druki kolekcjonerskie), www.eventim.pl oraz www.progresja.com.

Dzień pierwszy (12.07.2019):
Opeth,
Fish,
Tesseract,
Alcest,
Sermon

Dzień drugi (13.07.2019):
Dream Theater,
Richie Kotzen,
Haken,
Soen,
Bright OphidiaHaken to doskonale znana w Polsce angielska progmetalowa formacja, która powstała w 2007 roku w Londynie. Założony został przez trzech szkolnych kolegów zafascynowanych Dream Theater, Rush, King’s X, czy Devinem Townsendem. Z trójki w składzie do dziś pozostała dwójka, czyli gitarzysta i klawiszowiec Richard Henshall oraz wokalista Ross Jennings. O rok krótszy staż w kapeli mają Charles Griffiths (gitara) i Diego Tejeida (klawisze).

Haken zaczął od albumu “Aquarius” (2010), który zebrał świetne recenzje. Poziom utrzymały też kolejne wydawnictwa Anglików – “Visions” (2011), “The Mountain” (2013), “Affinity” (2016) i wydany w 2018 roku “Vector” (2018), który kapela już raz promowała w Polsce.

Więcej o zespole na www.facebook.com/HakenOfficial.

Bright Ophidia gra od ponad 20 lat. W swojej twórczości zespół czerpie z dokonań zarówno progmetalu, jak i technicznego death metalu oraz thrashu. Mieszając te gatunki, kapela stworzyła interesującą całość, w której było i trochę Dream Theater, i co niego Cynica albo późnego Death.
Bright Ophidia ma na koncie koncerty w Polsce i za granicą oraz cztery duże płyty, z których ostatnią jest wydana w 2017 roku i świetnie oceniona “Fighting The Gravity”.

Więcej o zespole na www.facebook.com/Bright-Ophidia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here