Ostatni koncert The Dillinger Escape Plan

0

The Dillinger Escape Plan już wcześniej informował fanów, że obecna trasa koncertowa będzie ostatnią w ich karierze. Teraz grupa oficjalnie ogłosiła datę swojego ostatniego koncertu.

Ostatni występ The Dillinger Escape Plan odbędzie się 29 grudnia 2017 roku w klubie Terminal 5 w Nowym Jorku. Grupę supportować będą Code Orange i Daughters. Koncert odbywa się w ramach trasy promującej ostatni album zespołu “Dissociation”, który ukazał się 14 października 2016 roku.

Nie chcieliśmy dojść do sytuacji, gdzie kończymy, bo musimy albo jesteśmy starzy, bądź ludzie mają nas dosyć – wyjaśniał decyzję zakończenia działalności gitarzysta Ben Weinman.

Koncerty The Dillinger Escape Plan zawsze były energetyczną bombą, której nie dało się porównać z jakimkolwiek innym zespołem na scenie. Członkowie kapeli poruszający się po całej konstrukcji sal klubowych, wspinający na balkony, elementy nagłośnienia i skaczący w publiczność, to bardziej codzienność niż okazyjny wybryk muzyków. Pod tym względem ich pomysłowość przyniosła im co najmniej tyle sławy co ich albumy, które od niemal dwóch dekad robią wrażenie na miłośnikach technicznego, agresywnego, chaotycznego a zarazem bardzo złożonego grania.

The Dillinger Escape Plan istnieją od 1997 roku. Każdy kolejny album amerykańskiej formacji zdobywał coraz to większy rozgłos. “One Of Us Is The Killer”, wspiął się na 25. miejsce listy Billboardu. The Dillinger Escape Plan zdobyli także nagrodę The Golden God’s Best Underground Band, Kerrang!’s Inspiration Award, jak również VH1 Most Influential Guitarist. Ważnym wydarzeniem w historii zespołu było nagranie EP-ki “Irony Is A Dead Scene” wspólnie z Mikiem Pattonem (m.in. Faith No More).

Więcej o zespole znajdziecie na www.facebook.com/dillingerescapeplan.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here