Ostatni artyści dołączają do Soundrive Festival 2017

0

Poznaliśmy ostatnich wykonawców, którzy zagrają na Soundrive Festival 2017. Na scenach gdańskiego klubu B90 wystąpią m.in. Beach Fossils, Nadia Rose, AJ Tracey i Nite Jewel.

Soundrive Festival to jeden z niewielu polskich festiwali, które promują młodą muzykę alternatywną. Impreza odbywa się w klubie B90, mieszczącym się w Stoczni Gdańskiej. Atrakcją są dwie sceny aranżowane specjalnie na Festiwal w fabrycznych halach W4 i B64.
Beach Fossils przypomnieli o sobie w 2016 roku za sprawą serialu “Vinyl” stworzonego przez Martina Scorsese oraz Micka Jaggera. 2 czerwca 2017 zespół wydał “Somersault”, który zyskał genialne oceny krytyków. Według serwisu Pitchfork, Dustin Payseur (lider Beach Fossils) opublikował jedne ze swoich najlepszych kompozycji. Z kolei w recenzji The Line of Best Fit podkreślano dojrzałość kompozycji przy niezmiennie delikatnym, “sypialnianym” nastroju.
Więcej o grupie znajdziecie na www.facebook.com/beachfossils.


Debiutancki album Nadii Rose – “Highly Flammable” wg recenzentów uznany został jednym z najgorętszych krążków początku 2017 roku. Wiele wskazuje więc na to, że koncert podczas Soundrive Festival może być jedną z ostatnich okazji, aby zobaczyć Nadię Rosę na żywo w tak kameralnej przestrzeni.
Więcej info o wokalistce na www.facebook.com/pg/nadiarosemusic.


AJ Tracey to jeden z najciekawszych głosów współczesnej sceny grime. Jego karierze największego rozpędu nadał remiks utworu “Be Somebody” Clams Casino, przy którym współpracował z A$AP Rockym. W 2017 ukaże się jego debiutancki album, a on sam podkreśla, że to, co dotąd usłyszeliśmy jest “najniżej zawieszoną poprzeczką. Wszystko następne będzie tylko lepsze“.
Więcej o AJ’u Tracey znajdziecie na www.facebook.com/ajtrcy.


Lubicie muzykę lat 90′? W takim razie pokochacie Nite Jewel. Jej najnowszy krążek to ukłon w kierunku muzyki właśnie tego okresu i śmiało możemy powiedzieć, że dwadzieścia lat temu artystka stanęłaby w jednym szeregu z Aaliyah czy Janet Jackson. “Real High” to drugi album wydany przez artystkę w przeciągu ostatnich dwóch lat. Krótko po premierze krążek uznany został za najciekawszy w jej dorobku przez portale Pitchfork, Drowned in Sound, Mixmag i wiele innych.
Więcej info o Nite Jewel szukajcie na www.facebook.com/nitejewel.


Oprócz opisanej czwórki artystów, w Soundrive Festival 2017 udział potwierdzili: post-hardcorowcy z Belgii, Brutus; hiphopowy twórca z Chicago, Kweku Collinsa; pochodzący z Finlandii K-X-P łączący ezoteryczny space rock z elementami elektroniki; nazywani Nirvaną thrash metalu Oozing Wound; przedstawicielka amerykańskiej sceny niezależnej, Stef Chura; wrocławskie audio-wizualne trio Job Karma; wywodzący się z shoegaze’owej stylistyki The Stargazer Lillie; proponujący syntezetorowe, duszne blladay Better Person czyli Adam Byczkowski oraz bazujący na syntezatorach analogowych i stylu retro-electro-pop Spaceboy.

W ramach festiwalu wystąpią również wcześniej ogłoszeni: Waxahatchee, Sevdaliza, The Picturebooks, Ritualz, Artificial Pleasure, Ralph Kamiński, Shaârghot, So Slow, White Starlite, Pill, Cakes Da Killa, Get Your Gun, Dead, Not Pretty Enough, Rara, Mayatri, Lutownica i A/T/O/S.

Soundrive Fest odbywać się będzie w dniach 31 sierpnia – 2 września w klubie B90 w Gdańsku.

Karnety na imprezę kosztują obecnie 90 zł, a w dniu festiwalu 100zł. Bilety kupicie tylko za pośrednictwem tickets.soundrive.pl.

Więcej o imprezie pod adresem www.uptone.pl/muzyka/festiwal-soundrive-2017-oglosil-wykonawcow i uptone.pl/muzyka/znamy-kolejnych-wykonawcow-soudrive-festival.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj